Kolejne zwycięstwo! Finał play-off na wyciągnięcie ręki

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli koszykarki Ślęzy od awansu do finału play-off Energa Basket Ligi Kobiet. W niedzielę wrocławianki pokonały na wyjeździe Artego Bydgoszcz i w serii do trzech wygranych prowadzą 2-0. Kolejne spotkanie już w środę w hali wrocławskiej AWF o godz. 19:00. Bilety już teraz można kupować w serwisie www.biletin.pl.

To był bardzo udany weekend dla koszykarek Ślęzy. W sobotę wrocławianki wygrały z Artego po dogrywce, a dzień później postawił drugi krok na drodze do finału. Niedzielne starcie było również bardzo emocjonujące i trzymało kibiców w napięciu do ostatnich sekund.

Jak wyrównany był to mecz, świadczą liczby. Prowadzenie zmieniało się 17 razy, sześć razy był remis. Artego było na prowadzeniu przez 28 minut, a Ślęza przez dziewięć.

Bydgoszczanki swój najlepszy moment miały na początku drugiej połowy. Gdy Agnieszka Szott-Hejmej dwukrotnie trafiła za trzy, a dwa punkty dołożyła Elżbieta Międzik, zrobiło się 45:33 dla Artego. Wydawało się, że bydgoszczanki przejmą inicjatywę, ale Ślęza wróciła do gry.

Czwartą kwartę otworzyła „trójką” Karina Szybała, wychowanka klubu z Bydgoszczy, która w obu półfinałowych meczach napsuła mnóstwo krwi Artego. Ślęza zbliżyła się na 47:50. To był zaczątek świetnej postawy mistrzyń Polski, przede wszystkim w obronie. To defensywa znów okazała się kluczem do sukcesu. Uporczywy nacisk na rozgrywające rywalek, dobra pomoc i rotacja oraz nieustępliwość w walce o każdy metr boiska. Ręce same składały się do braw po udanych akcjach w obronie Ślęzy.

Na 40 sekund przed końcem wrocławianki prowadził 60:57, ale przy próbie rzutu za trzy sfaulowana została Jennifer O’neill. Amerykanka stanęła przed szansą na doprowadzenie do remisu, ale trzykrotnie przestrzeliła! W odpowiedzi jeden raz z linii osobistych trafiła Agnieszka Kaczmarczyk i bydgoszczankom pozostała rozpaczliwa akcja, która zakończyła się niecelną „trójką” Elżbiety Międzik. Drugie zwycięstwo Ślęzy stało się faktem.

W środę wrocławianki staną przed szansą zakończenia półfinałowej rywalizacji przed własną publicznością. O godz. 19:00 w hali AWF-u rozpocznie się trzecie spotkanie z Artego. Bilety w cenie 15 i 7 złotych można kupować w serwisie www.biletin.pl. Wejściówki będą dostępne także bezpośrednio przed spotkaniem w kasie hali.

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 57:61 (22:17, 15:14, 13:13, 7:17)
Artego: Agnieszka Szott-Hejmej 17 (3), Denesha Stallworth 15, Julie McBride 10 (1), Jennifer O’neill 6 (1), Elżbieta Międzik 5 (1), Dragana Stanković 2, Karolina Poboży 2, Julia Adamowicz, Justyna Żurowska-Cegielska.
Ślęza: Sharnee Zoll-Norman 14, Tijana Ajdković 14, Karina Szybała 13 (3), Agnieszka Kaczmarczyk 7, Kourtney Treffers 6, Elina Dikeoulakou 4, Marissa Kastanek 3 (1), Klaudia Sosnowska, Tania Perez.
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Ślęzy. Kolejny mecz: środa 18 kwietnia, godz. 19:00, we Wrocławiu.