Zwycięstwo w Gdyni. Jesteśmy już w fazie pucharowej

Koszykarki Ślęzy pokonały na wyjeździe Basket 90 Gdynia 66:59 w czwartym meczu EuroCupu. Tym samym wrocławianki odniosły czwarte zwycięstwo i zapewniły sobie awans do fazy pucharowej tych rozgrywek.

Zapewnienie sobie awansu do dalszych gier nie oznacza, że Ślęza nie ma o co grać w dwóch pozostałych meczach grupowych. Teraz wrocławianki będą chciały znaleźć się w pierwszej ósemce rankingu wszystkich drużyn biorących udział w EuroCupie. Oznaczałoby to, że mistrzynie Polski nie musiałyby grać w pierwszej rundzie play-off, a od razu znalazłyby się w 1/8 finału.

Po czterech kolejkach EuroCupu osiem drużyn jest niepokonanych. Oprócz Ślęza są to: TTT Ryga (Łotwa), Hatay BB (Turcja), Carolo Basket (Francja), Spar Citylift Girona (Hiszpania), Ragusa, Reyer Venezia (Włochy) oraz Namur (Belgia). Te drużyny mają największe szanse na uniknięcie pierwszej rundy. Ślęzie pozostały do rozegrania dwa mecz z tureckimi zespołami – AGU Sporem Kayseri i Istanbul Universitesi.

Czwartkowe zwycięstwo nad Basketem 90 Gdynia przyszło wrocławiankom nieco łatwiej niż to odniesione w poniedziałek w ramach polskiej ekstraklasy. Wszystko za sprawą bardzo dobrej pierwszej połowy w wykonaniu Ślęzy. Mistrzynie Polski dobrze egzekwowały akcje ofensywne i na półmetku miały dziewięć punktów przewagi.

W trzeciej kwarcie Ślęza miała nawet 14 punktów więcej niż rywalki. Wtedy jednak Basket 90 jeszcze raz zwarł szyki i wrócił do gry. W ostatniej części gry gdynianki traciły już tylko trzy oczka. Trener Arkadiusz Rusin poprosił o czas. Po nim dwie akcje z rzędu skutecznie skończyła Kourtney Treffers, Ślęza znów złapała oddech i nie oddała zwycięstwa do końca.

W drugim meczu grupy E już w środę AGU Spor Kayseri wygrał z Istanbul Universitesi 99:64. Ślęza ma osiem punktów, AGU Spor sześć, a Basket 90 Gdynia i Istanbul Universitesi po pięć.

Kolejne spotkanie Ślęzy już w niedzielę, tym razem w ramach ekstraklasy. O godz. 16:00 w hali AWF-u mistrzynie Polski zmierzą się z Eneą AZS-em Poznań. Bilety można kupować w serwisie www.biletin.pl.

Basket 90 Gdynia – Ślęza Wrocław 59:66 (14:20, 20:23, 10:11, 15:12)
Basket 90: Anna Makurat 17 (4), Sofija Aleksandravicius 11 (1), Aneta Kotnis 7 (1), Aldona Morawiec 7 (1), Jelena Skerović 6 (2), Amalia Rembiszewska 6, Kristine Vitola 3, Victoria Jankoska 2, Kamila Podgórna, Anna Jakubiuk.
Ślęza: Sharnee Zoll-Norman 15, Kourtney Treffers 13, Agnieszka Kaczmarczyk 12, Tijana Ajduković 8, Marissa Kastanek 7 (1), Karina Szybała 5 (1), Tania Perez 4, Janis Ndiba 2, Zuzanna Sklepowicz, Sonia Ursu.