„Jestem zadowolony z tego, że szybko się podnieśliśmy”

Prezentujemy zapis konferencji prasowej po meczu Ślęza Wrocław – Arka Gdynia, w którym zespół gości zwyciężył 78:60.

Gundars Vetra (trener Arki): Zawsze przyjeżdżając do Wrocławia jesteśmy gotowi na trudne spotkanie. Ślęza zawsze walczy o każdą piłkę i przygotowywaliśmy się na zaciętą rywalizację. Moje zawodniczki podeszły dobrze do tego wyzwania, grały znakomicie w obronie, zaś w ataku przez większość spotkania wystarczająco dobrze. Nie trafiliśmy wszystkich rzutów, które zazwyczaj nam wpadają, ale jestem zadowolony z tego, jak zaprezentowały się moje podopieczne. Chciałbym życzyć Ślęzie powodzenia w następnych meczach. Czekamy na rewanż w Gdyni.

Marissa Kastanek (zawodniczka Arki): Bardzo lubię przyjeżdżać do Wrocławia, za każdym razem powtarzam, że to mój trzeci dom, po rodzinnej miejscowości i college’u, więc każdy powrót tutaj wiele dla mnie znaczy. Żałuję, że nie mogłam spotkać się z wrocławską publicznością, ale niestety nie mam na to żadnego wpływu. Jestem dumna z tego, jak zagrała cała nasza drużyna. Zawodniczki rezerwowe wchodziły z ławki i robiły różnicę, pokazałyśmy siłę naszego zespołu. Jesteśmy gotowe do rywalizacji w euroligowej bańce w Turcji. Dziś za nami dobra walka, wynik może tego nie odzwierciedla, ale to był trudny mecz.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy): Gratulacje dla zespołu z Gdyni, wiedzieliśmy, że mierzymy się z najlepszą drużyną w lidze. Byliśmy po trudnym mentalnie meczu w Bydgoszczy i mimo porażki dziękuje drużynie za to, że podniosła się szybko po bolesnych wydarzeniach z niedzieli. Staraliśmy się dzisiaj na tyle, na ile mamy możliwości utrudniać życie zespołowi z Gdyni. Musieliśmy ten mecz sprowadzić ten mecz do brzydkiego spotkania, nie mogliśmy grać otwartej koszykówki, ponieważ skończyłoby się to jeszcze większą różnicą punktów. Jestem zadowolony z tego, że szybko się podnieśliśmy i walczyliśmy dzisiaj na tyle, na ile było nas stać.

Stephanie Jones (zawodniczka Ślęzy): Dziś pokazałyśmy serce i podjęłyśmy walkę z Arką. Dałyśmy z siebie wiele przez te 40 minut. Wiedziałyśmy, że mierzymy się ze znakomitym zespołem i myślę, że determinacja, z jaką grałyśmy przez całe spotkanie pomoże nam w osiąganiu lepszych rezultatów w pozostałych meczach sezonu.