„Nie ma u mnie zadowolenia z tego spotkania”

Prezentujemy zapis konferencji prasowej po meczu Ślęza Wrocław – Energa Toruń, w którym wrocławianki wygrały 74:61.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy): Nie ma u mnie zadowolenia z tego spotkania. Gramy falami. Jak już z boku człowiek pomyśli, że łapiemy rytm i wygląda to przez pięć minut dobrze, to później znowu zaczyna się marazm. Nie ma zespołowości, konsekwencji w działaniu. To co nam wychodzi w trzeciej kwarcie, w czwartej już nam nie musi wychodzić. Od jakiegoś czasu jest to nasz największy problem – nie możemy złapać rytmu grania. Trudne do oglądania, trudne dla kibica, żeby mógł poczuć atmosferę prawdziwej koszykówki. Potrafiliśmy tak grać, ale od jakiegoś czasu tego nie ma. Może ktoś powie, że 61 punktów straconych to nie jest dramat, ale w kilku sytuacjach, szczególnie 1 na 1 z Sarr, nasze zawodniczki mogłyby obejrzeć 5 razy z rzędu, jak na nogach nie bronią.

Anna Jakubiuk (koszykarka Ślęzy): Jesteśmy teraz w trochę gorszym momencie w sezonie. Ten mecz był wymęczony, ale jest wygrany i to na pewno cieszy. Musimy popracować nad obroną, bo tutaj kuleje kilka elementów i też od kilku ostatnich spotkań mamy problemy ze skutecznością i to też musimy zmienić. Ale, tak jak powiedziałam, wygrana to wygrana i cieszę się z niej.

Emilia Lamparska (trenerka Energi): Gratuluję zespołowi z Wrocławia. Uważam, że to był bardzo fajny mecz. Dużo zwrotów akcji, dużo walki. Wiedziałyśmy, że przyjeżdżamy na trudny teren. Macie super kibiców, tak że fajnie się tu gra, nawet przeciwnikowi, bo na trybunach coś się dzieje. W niewielu halach w Polsce niestety tak jest, czego brakuje. Musimy do tego wrócić, przede wszystkim musimy wracać do tego swoją grą. Chciałabym powiedzieć, że to był jeden z naszych lepszych meczów – byłyśmy walczące, zostałyśmy w meczu od początku do końca. Nie było tak, że zagrałyśmy dobrze pierwszą połowę, a drugiej nie albo odwrotnie. Dalej będziemy pracować nad tym, żeby zacząć wygrywać mecze.

Karolina Podkańska (koszykarka Energi): Również gratuluję drużynie przeciwnej. Było to naprawdę fajne spotkanie. Każda z nas mogła się pokazać, dała z siebie wszystko. Czekają nas kolejne mecze, trzeba wyszarpać jakieś wygrane. Myślę, że jeśli utrzymamy grę, którą dzisiaj pokazałyśmy, to będzie coraz lepiej.