Ślęza Wrocław lepsza od Herner TC w Jeleniej Górze

Jest zwycięstwo w pierwszym otwartym dla publiczności sparingu koszykarek Ślęzy przed sezonem 2017/2018. Podczas towarzyskiego turnieju w Jeleniej Górze mistrzynie Polski pokonały piąty zespół niemieckiej ekstraklasy, Herner TC 66:62.

Ślęza przystąpiła do gry w pełnym składzie, choć trzeba pamiętać, że Sharnee Zoll-Norman, a więc lider i mózg drużyny, zaledwie 48 godzin wcześniej wylądowała w Polsce. Między innymi dlatego Amerykanka rozpoczęła spotkanie na ławce rezerwowych. Mając na uwadze, że w niedzielę rano wrocławianki czeka kolejny sparing, trener Arkadiusz Rusin starał się równo rozdzielać minuty na parkiecie swoim zawodniczkom.

Przez długi czas Ślęza nie potrafiła znaleźć właściwego rytmu, zwłaszcza w ataku. Szwankowała skuteczność. Dość powiedzieć, że w całym meczu wrocławianki trafiły tylko jeden raz za trzy. Herner TC prowadził przez większość czasu, a największa przewagę osiągnął w drugiej kwarcie (28:15).

Mimo problemów w ataku, dzięki momentami niezłej obronie Ślęza ciągle była w grze. W czwartej kwarcie wrocławianki w końcu przechyliły wynik na swoją korzyść. W decydującej części gry mistrzynie Polski pozwoliły rzucić rywalkom tylko cztery punkty.

– Mamy dużo wniosków do wyciągnięcia, bo nie zaprezentowaliśmy się dobrze. Musimy znaleźć przyczynę. Być może jest to spowodowane ciężkimi treningami. W pierwszej połowie przegrywaliśmy grę jeden na jeden. W drugiej zobaczyliśmy nasze inne oblicze. Łatwiej się komponuje zespół jak idze dobrze. Wtedy pojawia się wiara, pozytywy. I do tego musimy dążyć – tak to spotkanie podsumował Arkadiusz Rusin, trener Ślęzy.

W niedzielę o godz. 11:15 wrocławianki zmierzą się w Jeleniej Górze ze słowackim Samorin.

Ślęza Wrocław – Herner TC 66:62 (15:22, 18:19, 18:17, 15:4)
Ślęza: Tijana Ajduković 14, Sharnee Zoll-Norman 11, Kourtney Treffers 9, Janis Ndiba 9 (1), Agnieszka Kaczmarczyk 7, Tania Perez 5, Klaudia Sosnowska 2, Marissa Kastanek 2, Sonia Ursu 2, Karina Szybała 2, Sylwia Siemienas 2, Zuzanna Sklepowicz 1.