Ślęza najlepsza w turnieju w Jeleniej Górze

W drugim dniu towarzyskiego turnieju w Jeleniej Górze koszykarki Ślęzy pokonały słowacki SBK Samorin 63:49. Tym samym mistrzynie Polski odniosły triumf w klasyfikacji końcowej tych zmagań.

Niedzielny mecz miał podobny przebieg do sobotniego spotkania z niemieckim Herner TC. Ślęza znów przez długi czas nie potrafiła znaleźć właściwego rytmu i cały czas przegrywała (najwyżej nawet 6:20). Wrocławianki miały duże problemy z egzekucją akcji ofensywnych, ale w grze utrzymywała je niezła obrona.

I właśnie defensywa pchnęła koszykarki Ślęzy do zwycięstwa. W drugiej połowie Słowaczki były w stanie zdobyć zaledwie 18 punktów. Agresywna obrona na całym boisku otwierała mistrzyniom Polski drogę do zdobywania łatwych koszy z kontry.

Trener Arkadiusz Rusin znów stosował szeroką rotację składem. Wszystkie zawodniczki spędziły na parkiecie porównywalną liczbę minut, a najwięcej Marissa Kastanek (24).

– W meczach z Herner i Samorinem przez 40 minut graliśmy bardzo słabo. W obronie popełnialiśmy proste błędy, a w ataku raziliśmy nieskutecznością, mimo niekiedy dobrych akcji. Widać, że jest jeszcze dużo do zrobienia względem naszej dynamiki i szybkości. Wytrzymujemy fizycznie, bo dominujemy w ostatnich kwartach. Do optymizmu jeszcze daleko, ale pocieszające jest, że mamy jeszcze trzy tygodnie, żeby zaczęło to lepiej wyglądać – powiedział trener Arkadiusz Rusin po niedzielnym meczu z Samorinem.

Wrocławianki orzymały od organizatorów turnieju w Jeleniej Górze nagrody indywidualne. Kourtney Treffers została MVP, a Sharnee Zoll-Norman i Karina Szybała trafiły do najlepszej piątki.

W następny weekend mistrzynie Polski będą rozgrywać towarzyskie mecze w czeskim Trutnovie. Sparingpartnerami Ślęzy będą: MBK Ruzomberok (Słowacja), Basketball Nymburk, Kara Trutnov, Sokół Hradec Kralove (Czechy).

Ślęza Wrocław – SBK Samorin 63:49 (6:17, 13:14, 21:12, 23:6)
Ślęza: Kourtney Treffers 13, Karina Szybała 9 (1), Klaudia Sosnowska 8, Agnieszka Kaczmarczyk 8,  Sharnee Zoll-Norman 6, Marissa Kastanek 6, Tania Perez 4, Janis Ndiba 4, Sylwia Siemienas 3, Sonia Ursu 2, Tijana Ajduković.