„Powinnyśmy taką intensywność utrzymywać przez 40 minut”

Prezentujemy zapis konferencji prasowej po meczu Enea AZS Poznań – Ślęza Wrocław, w którym wrocławianki zwyciężyły 72:41.

Arkadiusz Rusin: Z pewnością zwycięstwo po ostatniej kompromitującej porażce cieszy. Styl trochę mniej – mieliśmy dwa dobre fragmenty: początek pierwszej kwarty, kiedy prowadziliśmy 14:0 i trzecia kwarta, kiedy pobiegliśmy parę razy szybki atak i funkcjonowała zbiórka defensywna. Nad pozostałą częścią meczu będziemy pracować na video.

Dominika Owczarzak: Przede wszystkim cieszę się ze zwycięstwa. Tak jak powiedział trener, poniosłyśmy kompromitującą porażkę z widzewem. Zaczęłyśmy bardzo dobrze pierwszą i trzecią kwartę, myślę że powinnyśmy taką intensywność utrzymywać przez 40 minut, a nie grać tylko dobre fragmenty. Koncentrujemy się już na bardzo ważnym spotkaniu z Wisłą.

Grzegorz Zieliński: Przede wszystkim gratuluję trenerowi Arkadiuszowi podniesienia zespołu po zeszłotygodniowej sensacji. W tym meczu moje zawodniczki dały z siebie wszystko. W zaistniałej sytuacji są nastawione na to, żeby pracować bardzo ciężko, podejmować walkę. Proszę się nie martwić. Dziś trafiliśmy na zespół o wiele lepiej od nas dysponowany, w każdym aspekcie: psychicznym, fizycznym, taktycznym. Cieszy mnie to, że kiedy na parkiecie w czwartej kwarcie były nasze młode zawodniczki, które funkcjonują w grupach młodzieżowych, dobrze się zaprezentowały.

Alicja Rogozińska: Myślę, że nie można odebrać naszemu zespołowi tego, że walczyłyśmy. Moim zdaniem zdecydował początek trzeciej kwarty. Po słabym starcie meczu dziewczyny wróciły do gry, a trzecia kwarta zadecydowała o wyniku. Cieszę się bardzo, że mogłam zdobyć swoje pierwsze punkty i miałam okazję zagrania z tak dobrym zespołem. Na pewno dużo pomoże mi to w dalszej karierze.