,

Pierwsza połowa przekreśliła szanse PZU Ślęzy II

W meczu 14. kolejki I ligi kobiet koszykarki PZU Ślęzy II Wrocław przegrały z AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 49:75. O losach spotkania zadecydowała spora różnica po pierwszej połowie.

Już po trzech minutach było 9:3 dla gospodyń, które skutecznie forsowały defensywę zespołu prowadzonego przez Jarosława Krysiewicza. Minutę później gorzowianki dołożyły kolejne siedem punktów i sytuacja PZU Ślęzy II stała się bardzo zła.
Wrocławianki za sprawą Adrianny Ryng wreszcie się przełamały i zdołały zmniejszyć nieco stratę, ale i tak na koniec pierwszej kwarty wynosiła ona dziewięć punktów.

Po wznowieniu gry koszykarki z Gorzowa potrzebowały chwili, żeby się rozkręcić, ale gdy weszły na odpowiednie obroty, to zdobyły 12 punktów bez odpowiedzi. Młode żółto-czerwone spudłowały dziewięć rzutów z gry z rzędu, popełniając w międzyczasie cztery straty. To pozwoliło gospodyniom wyjść na 23 punkty prowadzenia. Serię przerwała Katarzyna Zieniewicz dwoma rzutami osobistymi, ale ich rywalki zdobyły kolejne siedem punktów z rzędu, doprowadzając do stanu 44:16. Wrocławianki zakończyły pierwszą połowę wynikiem 7:2, co przywróciło różnicę 23 oczek.

Trzecia i czwarta kwarta to wyrównane minuty pod względem wyniku, ale gra na granicy remisu to za mało, żeby zawodniczki 1KS-u mogły pomyśleć o powrocie do rywalizacji.

Po raz kolejny o wysokiej porażce decydują momenty, w których koszykarki PZU Ślęzy II mają przestój w ataku i nie potrafią zatrzymać rywalek po drugiej stronie parkietu. Nie pomogła także dwukrotnie gorsza skuteczność z gry (23.6 proc wrocławianek, 47.5 proc. zawodniczek z Gorzowa). Kolejny mecz koszykarek z Wrocławia odbędzie się 20 stycznia w Krakowie – wtedy to żółto-czerwone zagrają z przewodzącą tabeli AZS-em Politechniką Koroną.

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. – PZU Ślęza II MOS Wrocław 75:49 (25:14, 21:9, 14:14, 15:12).
Enea AZS AJP II: Lebiecka 21, Kozłowska 17, Michniewicz 15, Maćkowiak 8, Kurkowiak 8, Ryzińska 6, Pytel 0, Dyja 0, Piątek 0, Kamińska 0, Piórkowska 0.
PZU Ślęza II: Mielnicka 19 (10 zbiórek), Pająk 8, Ryng 8, Czymerska 5, Zieniewicz 4, Dubiel 3, M. Skowron 2, A. Skowron 0, Boreczek 0, Harasimów 0, Szarszaniewicz 0. Łukasik DNP.