„Cały zespół dołożył wszelkich starań, aby realizować plan na mecz”

Prezentujemy zapis konferencji prasowej po meczu Ślęza Wrocław – MB Zagłębie Sosnowiec, który zakończył się zwycięstwem wrocławianek 91:59.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy): Z pewnością ta pierwsza kwarta otworzyła dobre zawody i tę koncentrację utrzymaliśmy przede wszystkim po przerwie, bo był taki moment, że troszkę się pogapiliśmy w obronie, dostaliśmy trzy łatwe trójki. Ale w przerwie wróciliśmy do naszych założeń i gratulacje dla dziewczyn, bo realizowaliśmy to, co było w założeniach, a dodaliśmy do tego skuteczny i mądry atak, bo wykorzystywaliśmy błędy przeciwnika.

Alexa Held (koszykarka Ślęzy): Miałyśmy bardzo dobrą energię w defensywie, niemalże przez cały mecz. Myślę, że cały zespół dołożył wszelkich starań, aby realizować plan na mecz i był bardzo aktywny, co przełożyło się na łatwiejszą grę w ataku. Dobrze dbaliśmy o piłkę, co jest zawsze mile widziane.

Jorge Aragones (trener MB Zagłębia): Gratulacje dla Ślęzy, myślę, że zagrały świetny mecz. To nie był nasz dzień, taka jest prawda, czasami tak się zdarza. Musimy zapomnieć o tym meczu i trzymać się pozytywów. A pozytywne jest to, że to dopiero początek i przed nami wciąż długa droga do końca sezonu. Drugim pozytywem jest powrót Jessici. Oczywiście to normalne, że potrzebuje czasu, ale jest z nami i na pewno pomoże nam jak zawsze. To są te pozytywy – sezon wciąż układa się dla nas dobrze i Jess wróciła.

Jessica January (koszykarka MB Zagłębia): Miałyśmy kilka ciężkich przepraw przeciwko Ślęzie w ostatnich sezonach, ale nie myślę, że brakowało nam zaangażowania. Tak jak powiedział trener, to nie był nasz dzień, traciłyśmy piłkę, nie miałyśmy dobrego czucia gry. Czasami takie mecze są dobre dla drużyny. Idąc dalej będziemy starali się zachować pozytywne nastawienie i mam nadzieję, że zagramy lepiej w kolejnych meczach.