Zwycięstwo w Krakowie. Mamy medal mistrzostw Polski!

Koszykarki Ślęzy Wrocław pokonały na wyjeździe Wisłę CanPack Kraków 62:58 i tym samym wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2017/2018. To jedenasty krążek w historii klubu i jednocześnie trzeci z rzędu.

Ślęza kontynuuje świetną passę, która zaczęła się w 2016 roku od wywalczenia trzeciego miejsca. W 2017 Wrocław świętował złoto. Po tegorocznym podium radość wcale nie była mniejsza.

Cały tegoroczny sezon pełen był wzlotów i upadków. Jeszcze kilkanaście dni temu wrocławianki były o krok od finału play-off. W piątek natomiast, po dotkliwej porażce z Wisłą CanPack na swoim terenie, mało było optymistów, wierzących, że Ślęza jeszcze się podniesie. A jednak! Abdykujące mistrzynie Polski jeszcze raz pokazały wielkie serce do gry i charakter, a bohaterkami zostały zawodniczki, które do tej pory były na drugim planie – Agnieszka Majewska i Klaudia Sosnowska.

Ślęza zaczęła nie najlepiej. Po ośmiu minutach przegrywała 11:21. Jeszcze przed końcem kwarty wrocławianki ratowała Kourtney Treffers, zdobywając cztery punkty z rzędu. Żółto-czerwone nie pozwoliły rozpędzić się krakowiankom, a z czasem same zaczęły przejmować inicjatywę. Wszystko zaczęło się od obrony strefowej, w której świetnie funkcjonowały wspomniane Agnieszka Majewska i Klaudia Sosnowska.

Agnieszka Majewska siała postrach wśród wysokich zawodniczek Wisły CanPack blokami. Nie upiekło się nawet potężnej Cheyenne Parker, która w poprzednich meczach była zmorą wrocławianek. „Pałeczka” uzbierała w sumie aż pięć czap. Klaudia Sosnowska zaś zdobyła pięć niezwykle ważnych punktów.

Na półmetku rywalizacji był remis, a po zmianie stron do akcji wkroczyła Sharnee Zoll-Norman, która w pierwszej połowie było nieco w cieniu. Amerykanka raz za razem znajdowała drogę do kosza albo kreowała pozycje do rzutów koleżankom z zespołu. Ślęza nadal świetnie broniła (w drugiej i trzeciej kwarcie Wisła CanPack zdobyła tylko 17 punktów) i w efekcie na początku ostatniej części gry było już 53:38 dla przyjezdnych.

Krakowianki zerwały się jeszcze do walki, ale stać je było jedynie na zredukowanie rozmiarów porażki do czterech punktów. Wraz z końcową syreną wrocławianki utonęły w uściskach, polały się łzy radości. Razem z nimi świętowała kilkudziesięcioosobowa grupa najwierniejszych fanów.

Wisła CanPack Kraków – Ślęza Wrocław 58:62 (21:15, 9:15, 8:19, 20:13)
Wisła CanPack: Leonor Rodriguez 22 (2), Cheyenne Parker 10, Maurita Reid 8, Magdalena Ziętara 7 (1), Giedre Labuckiene 7, Sonja Greinacher 4, Katarzyna Suknarowska-Kaczor, Tamara Radocaj.
Ślęza: Kourtney Treffers 15 (1), Sharnee Zoll-Norman 13 (1), Elina Dikeoulakou 8, Tania Perez 6 (1), Klaudia Sosnowska 5, Karina Szybała 5 (1), Tijana Ajduković 4, Agnieszka Majewska 4, Marissa Kastanek 2.
Stan rywalizacji: 2-1 dla Ślęzy, która zdobyła brązowy medal.