Zwycięstwo i dobra gra przeciwko JAS-FBG Zagłębiu

W rozegranym awansem meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy pokonały przed własną publicznością JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 88:71.

To było pewne i przekonujące zwycięstwo mistrzyń Polski. Wrocławianki po raz kolejny popisały się dobrą dyspozycją w grze ofensywnej. Rzucały z ponad 50-procentową skutecznością, bardzo płynnie przechodziły z obrony do ataku, popełniły tylko siedem strat, umiejętnie dzieliły się piłką (28 asyst) i zdobyły 88 punktów. Niemal połowa tego dorobku to zasługa Tijany Ajduković (22) i Sharnee Zoll-Norman (20).

Dobra postawa zespołu sprawiła, że nawet moment na boisko nie musiała wchodzić Agnieszka Kaczmarczyk, jedna z liderek Ślęzy. Jak wyjaśnił trener Arkadiusz Rusin, reprezentantka Polski w ostatnim czasie trenowała w inny sposób niż reszta drużyny po to, by być w jak najlepszej formie w najważniejszej części sezonu. W takiej sytuacji przeciwko JAS-FBG więcej minut na parkiecie spędziły inne Polski, w tym Agnieszka Majewska, która zdobyła pierwsze punkty po powrocie do gry po wielomiesięcznej przerwie.

Ślęza dosyć powoli rozkręcała się w tym spotkaniu. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana. Druga już z lekką przewagą wrocławianek. Trzecia to już absolutna dominacja mistrzyń Polski, które zdobywały punkty na wiele sposobów. Pod koszem nie do zatrzymania była Tijana Ajduković, za trzy dwa razy w tej części gry trafiła Elina Dikeoulakou, do kontry biegała Tania Perez, a asystę za asystą notowała Sharnee Zoll-Norman. Po 30 minutach było już 66:46 dla Ślęzy.

Czwarta kwarta, choć wygrana nieznacznie przez przyjezdne, nie mogła pozbawić misgtrzyń Polski kolejnego zwycięstwa. Ostatecznie Ślęza Wrocław pokonała JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 88:71. Z bilansem 14 zwycięstw i 5 porażek zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie wrocławianek już w sobotę 3 marca. Ich przeciwnikiem na wyjeździe będzie Enea AZS Poznań.

Ślęza Wrocław – JAS-FBG Zagłębie Sosnowic 88:71 (18:16, 23:17, 25:13, 22:25)
Ślęza: Tijana Ajduković 22, Sharnee Zoll-Norman 20 (1), Kourtney Treffers 14, Elina Dikeoulakou 11 (3), Tania Perez 7 (1), Karina Szybała 6, Agnieszka Majewska 4, Klaudia Sosnowska 2, Janis Ndiba 2, Zuzanna Sklepowicz.
JAS-FBG Zagłębie: Robyn Parks 22 (1), Agnieszka Fikiel 16 (1), Marta Urbaniak 13 (3), Stephany Skrba 10, Naketia Swanier 8 (1), Ines Corda 2, Aleksandra Wojtala, Michaela Stara, Marta Dobrowolska, Martyna Ryng.