Zwycięstwa ślęzanek w kwalifikacjach mistrzostw Europy

Koszykarki Ślęzy, które zostały powołane do reprezentacji swoich krajów, odniosły trzy zwycięstwa w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W każdym przypadku to były ich pierwsze wygrane w walce o udział w turnieju na Łotwie i w Serbii.

Najbliższa nam reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Arkadiusza Rusina, pokonała na wyjeździe Estonię 87:68. Agnieszka Kaczmarczyk spędziła na parkiecie 17 minut, zdobyła 9 punktów i miała 4 zbiórki.

Powody do zadowolenia miała także Sonia Ursu. Rumunia pokonała na wyjeździe Finlandię 80:59, a nasza zawodniczka przez 19 minut gry zaliczyła 8 punktów i 8 zbiórek.

Najbardziej wyrównany bój stoczyła Janis Ndiba. Jej Holandia wygrała na wyjeździe z Bułgarią 83:78. Janis grała przez 29 minut, zdobyła 10 punktów i miała 8 zbiórek.

W środę kolejne mecze naszych zawodniczek i ich reprezentacji. Kluczowe spotkanie dla losów awansu rozegra kadra Polski. Podopieczne Arkadiusza Rusina zmierzą się na wyjeździe z Białorusią. Rumun zagra w delegacji ze Słowenią, a Holandia, również na wyjeździe, z Ukrainą.