„Wygrał zespół, który był bardziej zdeterminowany”

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem konferencji prasowej po meczu Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Ślęza Wrocław, w którym gospodynie wygrały po dogrywce 88:82.

Arkadiusz Rusin: Gratulacje dla zespołu z Lublina, gratulacje dla trenera Szawarskiego. Wygrał zespół, który był bardziej zdeterminowany i chciał tego zwycięstwa. Z drugiej strony być może mój zespół kontrolował wydarzenia na boisku, bo w drugiej połowie uciekliśmy na kilkanaście punktów, ale jeżeli w takim momencie każda bierze na siebie indywidualne akcje, bo skoro mamy dużą przewagę to muszę sobie oddać dwa rzuty albo zrobić trzy kozły więcej wtedy nie patrzymy na to, żeby grać zespołowo. To powoduje straty i przekłada się na łatwe punkty dla przeciwnika i rywal nas dogania. Ostatniej decyzji o faulu popełnionym przez nas trudno komentować.

Terezia Palenikova: Gratulacje dla przeciwników. Zawiodłyśmy, popełniając wiele błędów w ważnych momentach. Miałyśmy bardzo dużo strat, pozwalałyśmy rywalkom na wiele zbiórek ofensywnych, wszystkie te liczby złożyły się na naszą przegraną. Bardzo chciałyśmy wygrać to spotkanie, ale Pszczółka zagrała z większą determinacją i jeszcze większą chęcią odniesienia zwycięstwa.

Wojciech Szawarski: Dziękuję za gratulacje, rzeczywiście dziewczyny były bardzo zdeterminowane i chciały wygrać, nawet duża przewaga Ślęzy w drugiej połowie nas nie podłamała. Wielki szacunek dla dziewczyn. Po przerwie popełniliśmy dużo błędów, szczególnie w obronie. Przez to nie mogliśmy grać szybko i nie funkcjonowaliśmy najlepiej. Potem dokonaliśmy zmiany, zaczęliśmy przekazywać sobie rywalki w defensywie i to zafunkcjonowało. Wpadło kilka naprawdę ważnych rzutów w trudnym momencie, na pewno pomogli nam też kibice. Bez zaangażowania i zostawienia serca na parkiecie tego zwycięstwa by nie było. Cieszę się, że udało nam się wygrać z tak dobrym zespołem jak Ślęza.

Kateryna Rymarenko: To zwycięstwo było dla nas naprawdę ważne, za nami bardzo trudna pierwsza połowa sezonu, więc teraz każde zwycięstwo jest na wagę złota. Dziś to ja zdobyłam wiele punktów, miałam wysoką skuteczność z dystansu, ale to zwycięstwo jest zasługą całej drużyny. Spisałyśmy się dobrze w ataku i w obronie, potrafiłyśmy sobie wypracowywać pozycje do rzutów. Wszystko to dziś dobrze funkcjonowało i dlatego wygrałyśmy.