Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo. Ślęza lepsza od Energi

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Koszykarki Ślęzy utrzymały miano niepokonanych w Basket Lidze Kobiet. W niedzielę mistrzynie Polski pokonały przed własną publicznością Energę Toruń 77:70.

Kibice zobaczyli dwa oblicza Ślęzy. Pierwsza połowa była bardzo udana dla wrocławianek, które już w pierwszych dziesięciu minutach zasygnalizowały dobrą dyspozycję w ataku, zdobywając aż 27 punktów. Gdy w drugiej odsłonie poprawiły obronę i uruchomiły szybki atak, odskoczyły rywalkom na aż 21 punktów (47:26). To był najwyższe prowadzenie Ślęzy w całym meczu, które w dalszej fazie gry powoli, acz sukcesywnie malało.

Jeszcze przed przerwą Energa zredukowała straty do 14 oczek, co pozwoliło toruniankom zwietrzyć szansę na podjęcie wyrównanej walki. I tak w rzeczywistości było. Aktywne były Agnieszka Skobel i Katarzyna Maliszewska, a więc byłe zawodniczki Ślęzy. Ich akcje najpierw utrzymywały Energę w grze, a potem także pozwoliły odrobić kolejne straty.

W czwartej kwarcie torunianki traciły już tylko siedem oczek i miały kolejne szanse na doścignięcie wrocławianek. Te jednak w najważniejszych momentach zachowały chłodną głowę i nie dały sobie odebrać zwycięstwa.

Tym razem trener Arkadiusz Rusin stosował znacznie węższą rotację składem, a pierwsze skrzypce odegrały najważniejsze zawodniczki Ślęzy z poprzedniego sezonu – Sharnee Zoll-Norman, Agnieszka Kaczmarczyk i Marissa Kastanek, która powróciła do pierwszej piątki. Dużo dobrego dała także Tijana Ajduković.

W Basket Lidze Kobiet tylko trzy drużyny mogą pochwalić się mianem niepokonanych. Oprócz Ślęzy są to Artego Bydgoszcz i Basket 90 Gdynia. Zespół z Trójmiasta będzie pierwszym przeciwnikiem mistrzyń Polski w rozgrywkach EuropCup. Mecz już w najbliższy czwartek (12 października) o godz. 19:00 w Wielofunkcyjnej Hali Sporowej AWF przy Stadionie Olimpijskim. Bilety w cenie 20 i 10 zł już  teraz można kupować w serwisie www.biletin.pl.

Ślęza Wrocław – Energa Toruń 77:70 (27:20, 24:17, 13:15, 13:18)

Ślęza: Marissa Kastanek 16 (4), Sharnee Zoll-Norman 14, Tijana Ajduković 11, Agnieszka Kaczmarczyk 10 (2), Kourtney Treffers 10, Sonia Ursu 6, Karina Szybała 6, Tania Perez 4, Klaudia Sosnowska.

Energa: Kelley Cain 18, Agnieszka Skobel 14 (1), Katarzyna Maliszewska 13 (1), Lauren Mansfield 12, Rita Rasheed 6 (2), Emilia Tłumak 5 (1), Monika Grigalauskyte 1, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 1, Miriam Uro-Nilie.