MPKocha sport. „Jedenastka” MPK Wrocław zachęca do TranSPORTu

Zachęcanie mieszkańców do aktywności fizycznej i komunikacji miejskiej, czyli do „TranSPORTu”. To tylko jeden z celów porozumienia podpisanego dziś (tj. 19.05) przez MPK Wrocław i dziesięć klubów sportowych.

MPK chce nie tylko przewozić mieszkańców miasta, ale również pełniej angażować się w jego życie – także to sportowe. Spółka mocno zacieśni, i tak już dobrze układającą się, współpracę z licznymi wrocławskimi drużynami. Porozumienie w tej sprawie zawarto na Stadionie Wrocław.

Oprócz Ślęzy do porozumienia przystąpiły następujące kluby: piłkarski Śląsk Wrocław, WTS Sparta Wrocław, Gwardia Wrocław, MKS Juvenia Wrocław, Panthers Wrocław, Szarża Wrocław, Śląsk Wrocław Basketball, Śląsk Wrocław Handball i #Volley Wrocław. W imieniu naszego klubu sygnatariuszem porozumienia został dyrektor Paweł Malczewski.

– W Ślęzie Wrocław mamy wieloletnie tradycje ścisłej współpracy z wrocławskim MPK. To Ślęza przecież była przed laty nazywana „Klubem Tramwajarzy”. Cieszę się z tej współpracy oraz z tego, że całe środowisko wrocławskiego sportu działa wspólnie i przyświeca nam wszystkim ten sam cel, jakim jest dobro mieszkańców Wrocławia – powiedział po podpisaniu porozumienia dyrektor Ślęzy Wrocław Paweł Malczewski.

To nie przypadek, że taki dokument podpisano właśnie teraz. Na całym świecie, z uwagi na pandemię, mniej się ruszamy i rzadziej uprawiamy sport. Nie mogliśmy też podejmować niektórych aktywności fizycznych, np. chodzić na siłownię. Dlatego MPK oraz wrocławskie kluby sportowe chcą przypomnieć mieszkańcom, jak ważny jest ruch.

– Bardzo mnie cieszy, że tak wiele klubów sportowych chce współpracować z MPK Wrocław, bo MPKocha sport. – mówi prezes spółki Krzysztof Balawejder. – Razem z nimi tworzymy mocną „jedenastkę”, której przyświeca ważny cel: „TranSPORT”, czyli popularyzacja aktywności fizycznej i transportu zbiorowego. Dzięki pierwszemu zadbamy o zdrowie wrocławian, dzięki drugiemu – o zdrowie naszej planety.

Mieszkańcy mogą się spodziewać m.in. wspólnych kampanii społecznych i edukacyjnych.

– Już od dawna współdziałamy z naszymi sportowymi partnerami. Wspieramy ich m.in. w dni meczowe. Dowozimy ich kibiców na miejsca spotkań i bezpiecznie rozwozimy ich do domów – wymienia prezes Krzysztof Balawejder. – Dzisiejszy list pozwoli nam na rozwijanie tej współpracy, w trosce o zdrowie mieszkańców Wrocławia.

PREAMBUŁA

W trosce o zdrowie mieszkańców Wrocławia, doceniając doniosłą historię wrocławskiego sportu będącą źródłem dumy z naszej małej ojczyzny, podejmujemy wspólne działania na niespotykaną dotąd skalę, które mają na celu:

  • budowę trwałych relacji w sferze sportu oraz biznesu pomiędzy klubami sportowymi a MPK Wrocław i wrocławianami;
  • szeroko rozumianą wzajemną promocję działań podejmowanych przez sygnatariuszy porozumienia;
  • umożliwienie uczestniczenia Klubu w wydarzeniach organizowanych przez MPK oraz uczestnictwa MPK w wydarzeniach organizowanych przez Klub, takich jak np. dni sportu, turnieje, dni otwarte itp.;
  • budowanie pozytywnego wizerunku podmiotów, które angażują się w rozwój transportu publicznego jako środka komunikacji;
  • popularyzowanie wśród wrocławian sportu jako najlepszego sposobu na utrzymanie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego;
  • popularyzowanie komunikacji miejskiej jako bardziej ekologicznej i ekonomicznej alternatywy dla transportu indywidualnego.