Ślęza przegrała z Artego, ale wciąż jesteśmy bliżej finału

W trzecim meczu półfinału play-off Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy przegrały przed własną publicznością z Artego Bydgoszcz 79:85. Wrocławianki jednak prowadzą w serii do trzech zwycięstw 2-1. Kolejne spotkanie już w czwartek o godz. 19:00, także w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.

Tak tłocznie i gorąco na meczu koszykarek Ślęzy w tym sezonie jeszcze nie było. Nie ma się co dziwić, wszak po dwóch spotkaniach w Bydgoszczy wrocławianki prowadziły 2-0 i spragnienie sukcesu kibice chcieli już w środę świętować awans do finału. Hala była wypełniona do ostatniego miejsca, a poziom decybeli osiągnął rekordowy wynik na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Początek był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć na choćby pięciopunktowe prowadzenie. Dopiero w drugiej części zaczęła zarysowywać się przewaga bydgoszczanek (43:34 dla przyjezdnych na 46 sekund przed przerwą).

Po zmianie stron Artego jeszcze bardziej zdominowało to spotkanie. Po czterech minutach trzeciej kwarty było już 57:41 dla bydgoszczanek. Mecz powoli „uciekał” wrocławiankom, ale nagle nastąpił zwrot wydarzeń. Kolejne minuty Ślęza wygrała 18:6 i przed rozpoczęciem czwartej kwarty hala znów kipiała od emocji.

Ostatnie dziesięć minut to gra nerwów, a Ślęza cały czas była skazana na odrabianie strat. Wrocławiankom udało się zbliżyć nawet na cztery oczka. I gdy wydawało się, że mistrzynie już za parę chwil wyjdą nawet na prowadzenie, Artego odpowiadało skutecznymi akcjami. Brylowały obwodowe zawodniczki przyjezdnych – Jennifer O’Nelll i Julie McBride. To one zdobywały kluczowe punkty lub rozdawała decydujące asysty.

Ostatecznie Artego wygrało we Wrocławiu 85:79 i tym samym odniosło pierwsze zwycięstwo w półfinałowej rywalizacji ze Ślęzą. Na czwarty mecz (czwartek, godz. 19:00) nie będzie prowadzona internetowa przedsprzedaż biletów. Wejściówki będą dostępne bezpośrednio przed spotkaniem w kasie hali AWF-u.

Warto dodać, że trzeci mecz Ślęzy z Artego był dla Agnieszki Majewskiej, zawodniczki mistrzyń Polski, 501. występem w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Z okazji 500. spotkania (było to 8 kwietnia przeciwko Enerdze) była reprezentanta Polski otrzymała w środę z rąk prezes Katarzyny Ziobro-Franczak oraz dyrektora Pawła Malczewskiego kwiaty i okolicznościową antyramę. Kibice zaś przygotowali specjalną kartoniadę z okazji jubileuszu zawodniczki.

W finale play-off Energa Basket Ligi Kobiet jest już CCC Polkowice, które wygrało 3-0 rywalizację z Wisłą CanPack Kraków.

Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz 79:85 (16:20, 19:23, 24:20, 20:22)
Ślęza: Agnieszka Kaczmarczyk 19 (3), Kourtney Treffers 14, Sharnee Zoll-Norman 11, Marissa Kastanek 11 (3), Tijana Ajduković 8, Elina Dikeoulakou 5 (1), Karina Szybała 4, Tania Perez 3, Klaudia Sosnowska 2, Agnieszka Majewska 2.
Artego: Dragana Stanković 18, Denesha Stallworth 16, Agnieszka Szott-Hejmej 15, Jennifer O’Neill 12, Julie McBride 10 (2), Elżbieta Międzik 8 (2), Justyna Żurowska-Cegielska 6, Julia Adamowicz.
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-1 dla Ślęzy. Kolejny mecz: czwartek 19 kwietnia, godz. 19:00 we Wrocławiu.