Porażki ślęzanek w drużynach narodowych

Niewiele miały do powiedzenia reprezentacji narodowe koszykarek Ślęzy w środowych meczach eliminacji mistrzostw Europy, które w 2019 roku odbędą się na Łotwie i w Serbii.

Najbliższa nam reprezentacja Polski nie sprostała w Ankarze Turcji, przegrywając 53:73. Drużyna prowadzona przez trenera Arkadiusza Rusina wykazała się dużą ambicją i walecznością, zwłaszcza w pierwszej kwarcie. Biało-czerwone prowadziły nawet różnicą ośmiu punktów, jednak Turczynki szybko zwarły szyki i dalsza część spotkania rozgrywała się pod ich dyktando.

Agnieszka Kaczmarczyk ze Ślęzy spędziła na parkiecie 20 minut, zdobyła osiem punktów, miała też sześć zbiórek.

Znacznie wyższych porażek doznały dwie inne reprezentacja zawodniczek Ślęzy. Holandia z Kourtney Treffers i Janis Ndibą przegrała na wyjeździe z Hiszpanią 26:92. Mistrzynie Europy nie miały litości dla pomarańczowych, dominując od pierwszej do ostatniej sekundy. Obie nasze zawodniczki spędziły na parkiecie po 14 minut. Janis zdobyła trzy oczka i miała trzy zbiórki. Kourtney skończyła mecz z zerowym dorobkiem punktowym.

Żadnych szans w starciu z Francuzkami nie miała reprezentacja Rumunii z Sonią Ursu. Wicemistrzynie Europy wygrały 87:45, a nasza zawodniczka spędziła na parkiecie 13 minut. Punktów nie zdobyła.

Kolejne okienko na mecze reprezentacji w eliminacjach EuroBasketu w lutym.