Ostrovia pokonana, udany debiut Eliny Dikeoulakou

Koszykarki Ślęzy udanie powróciły do ligowej rywalizacji po przerwie związanej z meczami reprezentacji. Wrocławianki pokonały przed własną publicznością Ostrovię Ostrów Wlkp. 82:63. W ekipie mistrzyń Polski z dobrej strony pokazała się debiutująca w nowym zespole Elina Dikeoulakou.

Ślęza była zdecydowanym faworytem niedzielnej potyczki z Ostrovią i ze swojej roli się wywiązała. Co prawda w pierwszej połowie przyjezdne dzielnie sobie poczynały, ale gdy po zmianie stron wrocławianki poprawiły obronę, wynik wyraźnie przechylił się na ich korzyść.

W pierwszej odsłonie Ślęza zasygnalizowała dobrą dyspozycję w ataku, w czym także duża zasługa Eliny Dikeoulakou, która dołączyła do zespołu zaledwie trzy dni wcześniej. Nowa zawodniczka mistrzyń Polski potwierdziła swoje możliwość w grze ofensywnej. Już na półmetku miała na swoim koncie 10 oczek, a Ślęza prowadziła 47:36.

Nie tylko Łotyszka miała dobry dzień. Udane zawody zaliczyły także Kourtney Treffers, Tania Perez, czy jak zwykle Sharnee Zoll-Norman. Amerykanka oprócz 12 punktów zaliczyła także aż 13 asyst, co jest jej indywidualnym rekordem tego sezonu.

Kibice wrocławscy oczekiwali, że po zmianie stron Ślęza zbuduje jeszcze większą przewagę. To nastąpiło, ale dopiero w czwartej kwarcie. Wtedy gra Ostrovii posypała się na dobre. Mistrzynie Polski wymuszała na rywalkach wiele strat, a i na atakowanej tablicy wyrządziły im sporo krzywdy.

Ostatecznie Ślęza pokonała Ostrovię 82:63. O kolejne punkty wrocławianki powalczą w środę. Na wyjeździe ich przeciwnikiem będzie CCC.

Ślęza Wrocław – Ostrovia Ostrów Wlkp. 82:63 (26:16, 21:20, 13:15, 22:12)
Ślęza: Kourtney Treffers 17, Tania Perez 14 (2), Sharnee Zoll-Norman 12, Elina Dikeoulakou 12 (2), Agnieszka Kaczmarczyk 10 (1), Tijana Ajduković 7, Zuzanna Sklepowicz 4, Klaudia Sosnowska 2, Karina Szybała 2, Janis Ndiba 2, Sonia Ursu.
Ostrovia: Breanna Lewis 16, Monika Naczk 15 (2), Jordan Jones 8 (1), Marie Ange Mfoula 6, Sandra Nowicka 5, Monika Jasnowska 5 (1), Katarzyna Motyl 5 (1), Hanna Ruljowa 3 (1), Agata Kowalczyk.