Młode koszykarki Ślęzy Wrocław najlepsze w Małej Iglicy

Walka o każdą piłkę, sporo biegania, ale przede wszystkim świetna zabawa – tak przebiegła kolejna już edycja Małej Iglicy, czyli turnieju, który tradycyjnie już towarzyszy Wrocławskiej Iglicy. Tę edycję wygrały zawodniczki Ślęzy Wrocław.

Wrocławianki wystawiły do gry w tym turnieju dwie drużyny, ale żeby nie spotkały się one w finale, zmierzyły się ze sobą w 1/2 finału. Drugie spotkanie to mecz gości – MKS-u Polkowice oraz UKS-u Basketu Zgorzelec. I drużyna Ślęzy była zdecydowanie najsilniejszym zespołem w tegorocznej stawce, w ostatnim czasie bardzo trudno jest je pokonać i ta sztuka nie udała się ich koleżankom z zespołu, które przegrały 4:59. Spotkanie pomiędzy polkowiczankami a zgorzelczankami było wyrównane tylko do przerwy, w ostatnich dwóch kwartach MKS wygrał 29:4 i pokonał rywalki aż dwudziestoma punktami.

W starciu o brąz lepsze okazały się „czerwone” wrocławianki, które przez cały mecz miały przewagę nad swoimi rywalkami ze Zgorzelca, choć nie można koszykarkom UKS-u Basketu odmówić walki do samego końca. Podobnie zresztą jak zawodniczkom MKS-u Polkowice, które choć w pewnym momencie przegrywały 0:27, potrafiły w późniejszym etapie spotkania z „żółtymi” reprezentantkami Ślęzy wymieniać się udanymi akcjami.

Najistotniejszy jednak w całym turnieju nie był wynik, ale świetna zabawa i wspaniała atmosfera. Wszystkie zawodniczki kończyły Małą Iglicę z uśmiechami na ustach i z pewnością miło będą wspominać ten turniej.

Za zadbanie o słodką przekąskę oraz napoje organizatorzy dziękują Piekarni Furtak oraz Delikatesom Inter-Mix.

Mała Iglica 2018 – wyniki

Półfinały: Ślęza I Wrocław – Ślęza II Wrocław 59:4, MKS Polkowice – UKS Basket Zgorzelec 35:15.
Mecz o III miejsce: Ślęza II Wrocław – UKS Basket Zgorzelec 24:10.
Finał: Ślęza I Wrocław – MKS Polkowice 43:12.