Kraków zdobyty! Ślęza Wrocław bliżej brązowego medalu

Koszykarki Ślęzy pokonały na wyjeździe Wisłę CanPack Kraków 66:62 w pierwszym meczu o brązowy medal Energa Basket Ligi Kobiet. Tym samym wrocławianki potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa, żeby zakończyć sezon na podium. Spotkanie numer dwa już w piątek, w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.

To nie był łatwy mecz dla obu drużyn. W grze Ślęzy i Wisły było sporo nerwowości i niedokładności, zwłaszcza w pierwszej połowie. Na początku nieco lepiej z emocjami radziły sobie krakowianki. Miejscowe prowadziły po pierwszej kwarcie pięcioma punktami. Drugą odsłonę Ślęza rozpoczęła od serialu punktowego 9:0, ale na półmetku nadal przegrywały pięcioma oczkami.

Po zmienia stron przewaga Wisły CanPack urosła nawet do ośmiu oczek, ale wrocławianki nie zamierzały się poddawać. Wszystko, co najlepsze mistrzynie Polski z 2017 roku zostawiły na ostatnią ćwiartkę. Tę część gry Ślęza wygrała 23:13, a cały mecz 66:62.

Jedną z najważniejszych zawodniczek w drużynie z Wrocławia była Agnieszka Majewska. Doświadczona środkowa, która dołączyła do zespołu w styczniu, do tej pory nie spędzała na parkiecie wielu minut. W środę dostała ich 18 i wykorzystała jej niemal perfekcyjnie. Zdobyła osiem punktów, miała cztery zbiórki, trzy bloki i trzy przechwyty. Fragmenty gry z nią na boisku Ślęza wygrała w sumie 12 punktami.

Oprócz Agnieszki Majewski na wyróżnienie zapracowały obwodowe Sharnee Zoll-Norman i Elina Dikeoulakou, a także środkowa Tijana Ajdković. Jednak nie byłoby zwycięstwa Ślęzy, gdyby nie pomoc innych zawodniczek, które także dorzuciły swoje cegiełki do sukcesu. Przy tak wyrównanym spotkaniu ich zdobycze punktowe, choć skromniejsze, były niemniej ważne.

Z powodu kontuzji w Krakowie nie wystąpiła Agnieszka Kaczmarczyk.

Drugie spotkanie o brązowy medal już w piątek, w hali wrocławskiej AWF przy Stadionie Olimpijskim. Początek o godz. 19:00. Bilety można kupować w przedsprzedaży w serwisie www.biletin.pl.

Wisła CanPack Kraków – Ślęza Wrocław 62:66 (19:14, 13:13, 17:16, 13:23)
Wisła: Cheyenne Parker 27 (1), Giedre Labuckiene 12, Maurita Reid 7 (1), Leonor Rodriguez 6, Magdalena Ziętara 4, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 4, Sonja Greinacher 2, Farhiya Abdi, Tamara Radocaj.
Ślęza: Elina Dikeoulakou 18 (2), Sharnee Zoll-Norman 16 (2) Tijana Ajduković 12, Agnieszka Majewska 8, Kourtney Treffers 4, Tania Perez 3 (1), Karina Szybała 3 (1), Klaudia Sosnowska 2, Marissa Kastanek.
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-0 dla Ślęzy. Kolejny mecz: piątek 27 kwietnia, godz. 19:00, we Wrocławiu.