Nasze koszykarki na zgrupowaniach reprezentacji

W rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet trwa dwutygodniowa przerwa, ale to czas na mecze reprezentacji narodowych. Na zgrupowania swoich kadr wyjechały cztery zawodniczki Ślęzy, a także trener Arkadiusz Rusin.

Przed nami kolejne spotkania w eliminacjach przyszłorocznych mistrzostw Europy. Polska z Agnieszką Kaczmarczyk w składzie i z trenerem Arkadiuszem Rusinem zagra dwa razy na wyjeździe – 10 lutego z Estonią, a 14 lutego z Białorusią. Tylko zwycięstwa w obu meczach przedłużą nadzieje biało-czerwonych na awans do EuroBasketu.

W trudnym położeniu są także dwie inne reprezentacje z naszymi zawodniczkami – Holandia (Janis Ndiba) i Rumunia (Sonia Ursu). Obie, tak jak kadra Polski, mają na koncie po dwie porażki. W tym okienku Holandię czekają mecze z Bułgarią i Ukrainą (wyjazdy). Rumunia zmierzy się z Finlandią i Słowenią (także w delegacji).

Na zgrupowanie reprezentacji wyjechała także Tijana Ajduković. Jednak jej Serbia nie bierze udziału w kwalifikacjach, bowiem jest gospodarzem turnieju finałowego mistrzostw Europy (współgospodarzem jest Łotwa). Bieżące zgrupowania Serbek ma na celu przegląd najlepszych zawodniczek, w planach nie ma sparingów.

Na zdjęciu Sonia Ursu, fot. Bellenger/IS/FFBB.