Finał nie dla Ślęzy. Pozostaje walka o brązowy medal

Koszykarki Ślęzy przegrały na wyjeździe z Artego Bydgoszcz 54:85 w piątym meczu półfinału play-off Energa Basket Ligi Kobiet. Tym samym wrocławianki uległy w serii 2-3 i pozostaje im walka o brązowy medal z Wisłą CanPack Kraków.

To był najważniejszy mecz Ślęzy w tym sezonie. Zwycięstwo zapewniłoby wrocławiankom awans do finału, a tym samym co najmniej srebrny medal. Niestety, okazało się, że to był jednocześnie najsłabszy występ abdykujących mistrzyń Polski w całym sezonie.

Ślęza nie miała wielu atutów w niedzielnym starciu z Artego. Dwoiła i troiła się Sharnee Zoll-Norman, ale w pojedynkę nie mogła stawić czoła drużynie z Bydgoszczy. Amerykankę starały się wspierać Kourtney Treffers i Karina Szybała, ale to wciąż było za mało. Zwłaszcza, że pozostałe zawodniczki praktycznie nie pomogły zespołowi.

To nie koniec sezonu dla Ślęzy. Teraz wrocławianki zmierzą się z Wisłą CanPack w rywalizacji do dwóch zwycięstw o brązowy medal. Pierwszy mecz już 25 kwietnia w Krakowie, drugi 27 kwietnia we Wrocławiu, ewentualny trzeci 29 kwietnia w Krakowie.

Tymczasem Artego zmierzy się w finale do trzech zwycięstw z CCC Polkowice.

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 85:54 (22:12, 15:12, 28:15, 20:15)
Artego: Denesha Stallworth 19, Jenifer O’Neill 18 (2), Julie McBride 11 (3), Dragana Stanković 9, Elżbieta Międzik 8 (2), Justyna Żurowska-Cegielska 8, Agnieszka Szott-Hejmej 5 (1), Julia Adamowicz 4, Sylwia Bujniak 2, Karolina Poboży 1, Katarzyna Kocaj, Paulina Kuczyńska.
Ślęza: Sharnee Zoll-Norman 20 (3), Kourtney Treffers 14 (1), Karina Szybała 7 (2), Agnieszka Kaczmarczyk 4, Elina Dikeoulakou 4, Tijana Ajduković 3, Zuzanna Sklepowicz 2, Tania Perez, Agnieszka Majewska, Marissa Kastanek, Janis Ndiba.
Stan rywalizacji: 3-2 dla Artego, które awansowało do finału.