Drugie starcie dla Energi. Teraz Wrocław!

Koszykarki Ślęzy przegrały na wyjeździe z Energą Toruń 49:65 w drugim meczu ćwierćfinału play-off ekstraklasy. Tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1-1. Dwa kolejne spotkania odbędą się we Wrocławiu w najbliższą sobotę i niedzielę.

W toruńskiej hali „Spożywczak” kibice zobaczyli zgoła odmienne, znacznie gorsze oblicze wrocławianek w porównaniu do tego, co zaprezentowały dzień wcześniej. We wtorek Ślęza odniosła przekonujące zwycięstwo (71:61), grając skutecznie, szybko i ładnie dla oka. Żadne z tych określeń nie pasuje do tego, co mistrzynie Polski zaprezentowały 24 godziny później.

Dobra w wykonaniu Ślęzy była w zasadzie tylko pierwsza kwarta. Wrocławianki grały na niezłej skuteczności i dotrzymywały kroku rywalkom. W drugiej odsłonie ich poczynania ofensywne straciły na jakości, ale torunianki także popełniały sporo błędów, a więc wynik był cały czas wyrównany. Trzeba jednak zaznaczyć, że główną dostarczycielką punktów dla żółto-czerwonych była Sharnee Zoll-Norman. Gdy Amerykanka przestała trafiać, pojawił się problem, bo praktycznie żadna z pozostałych zawodniczek nie złapała właściwego rytmu w ofensywie.

Dlatego też po zmianie stron wynik zaczął przechylać się na stronę Energi. Jak wielkie problemy miały wrocławianki, niech świadczy fakt, że w całej drugiej połowie zdobyły zaledwie 17 punktów. Ślęza utrzymywała się w grze dzięki nie najgorszej obronie. Przewaga miejscowych nie była tak wielka, żeby mistrzynie Polski nie mogły myśleć o odrobieniu strat, nawet w czwartej kwarcie. Jednak czas upływał, a skuteczność żółto-czerwonych nadal była bardzo słaba. Pościg za Energą nie mógł się udać. Dość powiedzieć, że koszykarki z Wrocławia w całym meczu trafiły tylko 27 procent rzutów z gry.

Ćwierćfinałowa rywalizacja play-off przenosi się teraz do Wrocławia. Sobotnie spotkanie w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim rozpocznie się o godz. 19:00, niedzielne o godz. 16:00.

Energa Toruń – Ślęza Wrocław 65:49 (21:22, 11:10, 16:9, 17:8)
Energa: Monka Grigalauskyte 15, Kelley Cain 14, Lauren Mansfield 10 (2), Katarzyna Maliszewska 8 (2), Alexis Hornbuckle 8, Agnieszka Skobel 7, Melissa Diawakana 3 (1), Miriam Uro-Nilie, Emilia Tłumak.
Ślęza: Sharnee Zoll-Norman 21 (2), Agnieszka Kaczmarczyk 13 (1), Tijana Ajduković 6, Karina Szybała 6, Agnieszka Majewska 2, Kourtney Treffers 1, Zuzanna Sklepowicz, Klaudia Sosnowska, Janis Ndiba, Elina Dikeoulakou.
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1-1. Kolejne mecze: sobota (godz. 19:00), niedziela (godz. 16:00) we Wrocławiu.