Artego za mocne. Pierwsze miejsce nie dla nas

Koszykarki Ślęzy Wrocław przegrały przed własną publicznością z Artego Bydgoszcz 53:66 i tym samym straciły szansę na zajęcie pierwszej lokaty w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet przed play-offami. O tym, na którym miejscu mistrzynie Polski zakończą sezon zasadniczy, zdecyduje środowe spotkanie z Wisłą CanPack Kraków w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim (początek o godz. 18:00).

To był jeden z najsłabszych występów Ślęzy w tym sezonie. Zwłaszcza, gdy mowa o poczynaniach ofensywnych. 53 punkty rzucone w niedzielnym spotkaniu to druga najsłabsza zdobycz żółto-czerwonych od początku rozgrywek. Gorzej wrocławianki spisały się tylko w Toruniu, gdy przegrały z Energą 49:72.

Artego od samego początku miało kontrolę nad przebiegiem spotkania, obejmując prowadzenie aż 12:0. Ślęza pierwsze punkty, z rzutów wolnych. zdobyła w połowie pierwszej kwarty. Po raz pierwszy z gry wrocławianki trafiły dopiero po prawie siedmiu minutach. Nic dziwnego, że po otwierającej kwarcie bydgoszczanki prowadziły 21:11.

Wysokie przewaga już na samym początku ułatwiła Artego grę w dalszej fazie spotkania. Co prawda w drugiej kwarcie wrocławianki poprawiły nieco grę w ataku, ale nie były w stanie zbliżyć się do rywalek. Co więcej, po zmianie stron przewaga przyjezdnych urosła nawet do 17 oczek (36:53). Artego imponowało przede wszystkim świetną grą w obronie. Mistrzynie Polski nie potrafiły znaleźć na nią odpowiedzi. Poza tym warto zwrócić uwagę na błędy w zastawieniu. Ślęza aż 14 razy pozwalała rywalkom zbierać piłkę pod własnym koszem po niecelnych rzutach.

Wrocławianki miały też olbrzymie problem ze skutecznością, nawet jeśli miały już czystą pozycję. W całym meczu trafiły zaledwie 29,8 procent rzutów z gry. Wobec tego żółto-czerwone nie miały podstaw, żeby myśleć o zwycięstwie. Ostatecznie Artego wygrało we Wrocławiu 66:53. Jeśli w ostatniej kolejce bydgoszczanki nie przegrają w Siedlcach z PGE MKK, to zakończą sezon zasadniczy na pierwszym miejscu. Ślęza może zająć miejsca od drugiego do piątego.

Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz 53:66 (11:21, 19:18, 14:17, 9:10)
Ślęza: Tijana Ajduković 14, Kourtney Treffers 9, Sharnee Zoll-Norman 8, Elina Dikeoulakou 8 (2), Agnieszka Kaczmarczyk 7 (1), Karna Szybała 7 (1), Zuzanna Sklepowicz, Klaudia Sosnowska, Tania Perez, Janis Ndiba.
Artego: Denesha Stallworth 17, Dragana Stanković 16, Julie McBride 10 (2), Elżbieta Międzik 7 (1), Jennifer O’Neill 6, Agnieszka Szott-Hejmej 4, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Karolina Poboży 2, Julia Adamowicz.