„Od początku meczu rywalki dominowały w tym spotkaniu”

Prezentujemy zapis konferencji prasowej po meczu Ślęza Wrocław – SKK Polonia Warszawa, w którym warszawianki wygrały 89:83.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy Wrocław): Gratulacje dla zespołu z Warszawy. Od początku meczu rywalki dominowały w tym spotkaniu. Miały przede wszystkim przewagę mentalną, cieszyły się grą. My cierpieliśmy od początku i to cierpienie trwało przez 40 minut. Jeżeli twoja praca jest beznadziejna przez cały tydzień, to później tak samo wygląda mecz.

Monika Jasnowska (zawodniczka Ślęzy Wrocław): Myślę, że trener podsumował już dobrze to spotkanie. Zawodniczki Polonii wyszły bardziej zaangażowane niż my. Chciały ten mecz wygrać, a my myślałyśmy, że wygramy go na chodzonego. Przed nami niedługo kolejne spotkanie i na nim musimy się skupić.

Maciej Gordon (trener Polonii Warszawa): Cieszę się bardzo, bo jest to kawał dobrze wykonanej roboty przez całą drużynę. Zwłaszcza w tym okresie trzech tygodni przerwy, dziewczyny doskonale zdawały sobie sprawę, że część zespołów dostała dużo więcej wolnego. Myśmy tego wolnego zrobili kawałki, fragmenty, dużo krócej niż inni. Zrobiliśmy to w pełni świadomie, gdyż wiedzieliśmy, że następne mecze są dla nas bardzo istotne i dziewczyny podeszły do tego z ogromnym zrozumieniem. Chwała im za to i to zwycięstwo im się za ten okres bardzo mocno należy! Najnormalniej w świecie wywalczyliśmy to. Mogę powiedzieć, że w pełni kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie i w momencie kiedy rywalki dochodziły odpowiadaliśmy bardzo dobrymi akcjami, zwłaszcza dzisiaj wyjątkową skutecznością za trzy. Co by nie mówić, 14/22 to jest 64 proc. Wiedziałem, że ten zespół został tak poskładany, że będziemy naprawdę nieźle rzucać za trzy punkty. To jest klucz. Jednocześnie mamy też graczy, którzy potrafią zagrać w strefie podkoszowej. Myślę, że trzeba było trochę poczekać na Whitney Knight, która dziś zagrała kolejny bardzo przyzwoity mecz. Jest to chyba niespodzianka mimo wszystko, gdyż wygraliśmy z zespołem rutynowanym, choć oczywiście mającym swoje kłopoty. Ślęza w poprzednich kolejkach zagrała bardzo dobre spotkania i pokonała mistrza i wicemistrza Polski i to dosyć spektakularnie, więc tym bardziej na to cieszy. tak więc ta wygrana znaczy bardzo dużo. Jesteśmy podbudowani tym zwycięstwem, jednak także tymi nad zespołami z Sosnowca czy też Bydgoszczy. Być może ciężką pracą dojdziemy jeszcze dalej. Walczymy o play-offy.

Weronika Preihs (koszykarka Polonii): Tak jak trener powiedział, trzy tygodnie przerwy, w trakcie których i odpoczywałyśmy i dawałyśmy z siebie wszystko na treningach. Przygotowywałyśmy się do tego meczu tak naprawdę od trzech tygodni i wydaje mi się, że zagrałyśmy dobrze i konsekwentnie.