Krzysztof Szwej w sztabie reprezentacji Polski U-20

W poniedziałek w Łomiankach Polski Związek Koszykówki ogłosił nominacje dla trenerów kadr młodzieżowych. Po raz kolejny zaszczytu bycia częścią sztabu szkoleniowego kadry U-20 dostąpił Krzysztof Szwej, na co dzień asystent trenera Arkadiusza Rusina w Ślęzie Wrocław.

Kadra trenerska nie uległa zmianom w porównaniu do ubiegłego roku. Selekcjonerem pozostaje Krzysztof Szewczyk, opiekun Wisły CanPack Kraków, który doskonale zna się z Krzysztofem Szwejem.

Drugim asystentem Szewczyka nadal jest Marek Lebiedziński, na co dzień prowadzący Eneę AZS Poznań. Szkoleniowiec poznanianek nie boi się stawiać na młodzież, co pokazał chociażby w spotkaniu ze Ślęzą, kiedy do boju posłał dwie szesnastoletnie zawodniczki. Trenerem przygotowania motorycznego w tym roku będzie Marcin Kaczocha, zaś fizjoterapeutą mianowano Adama Piesika. Obaj pracują na co dzień w Artego Bydgoszcz.

Kadra U-20 w sierpniu wystąpi na mistrzostwach Europy U-20. Polki w fazie grupowej zmierzą się ze Szwecją, Rosją oraz Czechami, które pełnią funkcję gospodarzy tej imprezy.

Fot. PZ Kosz.