,

To będzie dom Ślęzy i wszystkich wrocławian

1 Klub Sportowy Ślęza Wrocław rozpoczął budowę boisk piłkarskich na wydzierżawionej od miasta Wrocław działce na Kłokoczycach. Ambitne plany stworzenia wielofunkcyjnego ośrodka sportowo-biznesowo-edukacyjnego uzależnione są od pieniędzy, jakie uda się pozyskać na inwestycję.

Niebawem powstaną boiska z nawierzchnią naturalną i sztuczną. Te ze sztuczną murawą zostaną pokryte specjalnym balonem, dzięki czemu treningi i mecze piłkarskie będą mogły odbywać się bez względu na pogodę. Obok stanie budynek socjalno-świetlicowy dedykowany dzieciom trenującym w akademii Ślęzy. I nie tylko.

– Z boisk będą korzystać nasi sportowcy, będą oni mięli niewątpliwie pierwszeństwo, ale będzie to obiekt dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic – zaznacza Katarzyna Ziobro-Franczak, prezes zarządu 1KS Ślęza Wrocław.

Marzeniem właścicieli klubu jest stworzenie na Kłokoczycach wielofunkcyjnego ośrodka treningowego. W jego centrum ma stać hala z trybunami na dwa tysiące osób. Do tego hale treningowe, basen, fitness, a także część komercyjna z hotelem i pomieszczeniami handlowo-usługowymi.

– To jest pomysł – marzenie. Jednak każdy kolejny ruch, budowa kolejnego boiska czy budynku zależy od tego ile i jak szybko uda nam się pozyskać środki finansowe. Ważne jest także to, jak szybko skomercjalizujemy wszystkie powierzchnie handlowo-usługowe. Na tej podstawie będziemy starać się o finansowanie zewnętrzne czy to w banku, czy w ramach różnych dofinansowań. Jak będą środki, będziemy budować. Jestem przekonana, że dla potencjalnych inwestorów biznesplan przedsięwzięcia jest i będzie naprawdę interesujący i dzięki temu nasze marzenie o ośrodku stanie się rzeczywistością – zaznacza Katarzyna Ziobro-Franczak.

Jednocześnie prezes 1KS Ślęza Wrocław wskazuje atuty terenu pod inwestycję: – Mamy nieruchomość w bardzo atrakcyjnej okolicy. Jest ona otoczona wielkimi osiedlami. Jest dobrze skomunikowana z miejscowościami ościennymi. Lokalizacja przy bardzo ruchliwej drodze na Warszawę sprawia, że widoczność obiektu, a za czym idzie logotypów jakie mogłyby się na nim znaleźć jest świetna. W perspektywie czasu Wrocław ma rozwinąć sieć kolei miejskiej. Przystanek znajduje się kilkadziesiąt metrów od planowanego obiektu. Mamy również własne plany dotyczące logistyki transportowej, tak aby nawet małe dzieci z każdej części miasta bezpiecznie mogły do nas dojechać pod opieką trenera.

Ślęza zaprasza do współpracy przy budowie ośrodka na Kłokoczycach dosłownie wszystkich. Każda pomoc będzie przydatna w procesie powstawania nowego domu najstarszego klubu sportowego Wrocławia oraz mieszkańców miasta. – Liczy się każda pomoc, rada, wsparcie. Wszystko to jest bardzo ważne i o to będziemy prosić każdego komu podoba się nasz pomysł na przyszłość Ślęzy, a za czym idzie przyszłość małych wrocławian – kończy Katarzyna Zobro-Franczak.