Zwycięstwo! Ślęza lepsza od Artego Bydgoszcz

Niezwykle ważne i prestiżowe zwycięstwo odniosły koszykarki Ślęzy w 12. kolejce Basket Ligi Kobiet. Wrocławianki pokonały na wyjeździe kandydata do medalu, zespół Artego Bydgoszcz 58:52. O wszystkim zdecydowała świetna gra mistrzyń Polski w defensywie.

Do niedzieli Artego miało na koncie tylko jedna porażkę. Ewentualne zwycięstwo nad Ślęzą postawiłoby bydgoszczanki w bardzo dobrym położeniu w walce o jak najwyższe miejsce w tabeli przed play-offami. Wrocławianki doskonale zdawały sobie sprawę jak duża była stawka tego meczu. Do tego miały w sobie wielką chęć rehabilitacji za nieoczekiwaną przegraną z Pszczółką Lublin. Swoje cele zrealizowały w stu procentach.

Co prawda przyjezdne prowadziły w tym spotkaniu w sumie przez ponad 35 minut, ale nie można powiedzieć, że zwycięstwo przyszło im łatwo. W pierwszej kwarcie mistrzynie Polski zasygnalizowały dobrą dyspozycję w ataku, zdobywając 23 punkty. To jednak obrona była kluczowa. Zwłaszcza, że w drugiej części gry Ślęza pierwszy raz do kosza trafiła dopiero po czterech i pół minutach. W tym trudnym momencie wrocławianki w grze utrzymywały się właśnie dzięki defensywie.

Niezwykle ważne okazało się wyłącznie z gry rozgrywającej Artego, Jennifer O’Neill. Amerykanka przestrzeliła wszystkie siedem oddanych rzutów z gry i skończyła mecz z zerowym dorobkiem.

W trzeciej kwarcie Ślęza odskoczyła nawet na 15 punktów (47:32). Pod koszem agresywna była Kourtney Teffers, grą jak zwykle świetnie kierowała Sharnee Zoll-Norman, „trójkę” trafiła Marissa Kastanek, ważne punkty dołożyła też Karina Szybała, a więc była zawodniczka Artego.

Gdy mecz zaczął się wymykać spod kontroli Artego, sprawy w swoje ręce wzięła wielce doświadczona Julie McBride, która w czwartej kwarcie zdobyła aż 13 punktów z rzędu dla bydgoszczanek. Po jednej z jej „trójek” było już tylko 53:50 dla Ślęzy. Wtedy jednak zza łuku znów trafiła Marissa Kastanek. Wrocławianki złapały oddech i nie oddały już zwycięstwa.

Tym samym Ślęza i Artego mają na swoim koncie po dwie porażki. Lepsza jest tylko Wisła CanPack (jedna przegrana). I to własne „Biała Gwiazda” będzie ostatnim przeciwnikiem mistrzyń Polski w tym roku. Spotkanie już w najbliższą niedzielę 17 grudnia w Krakowie.

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 52:58 (17:23, 10:9, 10:15, 15:11)
Artego: Julie McBride 20 (4), Dragana Stanković 9, Denesha Stallworth 8, Agnieszka Szott-Hejmej 5 (1), Elżbieta Międzik 4, Julia Adamowicz 2, Karolina Poboży 2, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Jennifer O’Neill.
Ślęza: Kourtney Treffers 13, Marissa Kastanek 11 (3), Sharnee Zoll-Norman 10, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Tijana Ajduković 6, Sonia Ursu 4, Karina Szybała 3, Janis Ndiba 3, Tania Perez 2, Klaudia Sosnowska.