„Zespół musi z powrotem znaleźć jakąkolwiek pewność siebie”

Prezentujemy zapis konferencji prasowej po meczu Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń – Ślęza Wrocław, w którym żółto-czerwone przegrały 78:91.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy Wrocław): Gratulacje dla zespołu z Torunia. Ciężko mi się wypowiadać o mojej drużynie. To jest dla mnie niezrozumiałe, widocznie trener tutaj jest najbardziej odpowiedzialny za to. Nie jestem w stanie wpłynąć na zespół, nie jestem w stanie przez 3-4 miesiące nauczyć gry 1 na 1. Tracimy 60 punktów w dwie kwarty. Nie byliśmy w stanie zatrzymać Stankiewicz i Jones, nie mamy graczy w defensywie, którzy są w stanie wybronić pojedynek 1 na 1.

Julia Drop (zawodniczka Ślęzy Wrocław): Wydaje mi się, że trener powiedział wszystko na temat tego meczu. Ja we własnym odczuciu uważam, że zespół musi z powrotem znaleźć jakąkolwiek pewność siebie. Każda nasza decyzja jest ze znakiem zapytania wypisanym na twarzy.

Elmedin Omanić (trener Energi Krajowej Grupy Spożywczej Toruń): Przed początkiem meczu podpisałbym się pod zwycięstwem choćby jednym punktem. Drużyna Ślęzy jest ciekawa i zawsze stawia wysoko poprzeczkę i bardzo twardo grają w obronie, cały mecz broniąc na całym parkiecie. Cieszę się, że wygraliśmy bardzo, bardzo dla nas ważny mecz.

Evelyn Adebayo (trener Energi Krajowej Grupy Spożywczej Toruń): To było dobre zwycięstwo, bardzo ważne. Walczyłyśmy przez całe 40 minut. Żałuję, że nie miałyśmy do dyspozycji Marte Grays, która jest ważnym ogniwem naszego zespołu. Na szczęście reszta zespołu podjęła rękawicę, wspięła się na wyżyny swoich umiejętności i cieszę się, że wygrałyśmy to spotkanie.