„Zagraliśmy w tym meczu dwadzieścia minut”

Prezentujemy zapis konferencji prasowej po meczu CCC Polkowice – Ślęza Wrocław, w którym wrocławianki przegrały 76:84.

Arkadiusz Rusin: Gratulacje dla zespołu z Polkowic. My zagraliśmy w tym meczu 20 minut, drugie dwadzieścia nie dorastaliśmy umiejętnościami do przeciwnika. Stąd taki wynik. Początek, gdzie tracimy 30 punktów w 12 minut i ostatnia kwarta – kolejne 30 punktów stracone przez nas… Nie jesteśmy zespołem, który jest w stanie przerzucać dobrych przeciwników. Możemy nawiązać walkę jedynie jeżeli nasza defensywa będzie funkcjonować, a dzisiaj nie funkcjonowała.

Abigail Glomazic: Zaczęłyśmy to spotkanie bardzo słabo, popełniałyśmy dużo strat, nie realizowałyśmy zagrywek zgodnie z planem. Grałyśmy bardzo nerwowo, a przeciwnik to wykorzystał. Początek nie był dla nas najlepszy, a przeciwko takiemu rywalowi bardzo trudno jest źle zacząć, a następnie wrócić do meczu. W trzeciej kwarcie nasza defensywa pozwoliła nam odrobić straty i nawiązać walkę – gdybyśmy grały w ten sposób przez resztę meczu, wynik mógłby być inny.

Maros Kovacik: Myślę, że ten mecz mógł podobać się kibicom, było w nim dużo ofensywy, rzutów, szybkiego ataku. Bardzo cieszę się, że dobrze weszliśmy w mecz, w pierwszej kwarcie byliśmy skoncentrowani. W trzeciej kwarcie dzielił nas tylko jeden punkt i mieliśmy problemy z organizacją w obronie, ale jestem bardzo zadowolony z tego, jak zagraliśmy ostatnie minuty. Dużo meczów w tym sezonie uciekło nam w końcówkach, a tym razem udało nam się tego nie zrobić. Cieszę się, że wygraliśmy większą różnicą punktów niż przegraliśmy we Wrocławiu i to może być decydujące na koniec sezonu. Gratuluję zespołowi z Wrocławia, rzuciliście nam dużo punktów.

Maria Conde: Rywale postawili trudne warunki, to był bardzo fizyczny mecz. Często w tym sezonie miałyśmy problemy z rozpoczynaniem kwart, tym razem w zespole panowała koncentracja. Miałyśmy bardzo dużo asyst i mało strat, co w tym sezonie nie zdarza się często. Zawsze, kiedy Ślęza chciała robić serię punktową, udawało nam się utrzymywać przewagę. Wszyscy byli skoncentrowani i zdeterminowani, skupieni na celu. Cieszę się ze zwycięstwa.