„Wygrał zespół, który miał dużo większą energię”

Oto, co po piątkowym meczy Ślęza – Wisła CanPack powiedzieli przedstawiciele obu drużyn.

Krzysztof Szewczyk (trener Wisły CanPack): – Gratuluje swoim zawodniczkom. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre zawody, całkiem odmienne od tych, które odbyły się dwa dni temu w Krakowie. Jednak na razie nie ma się z czego ciszyć. W niedzielę jest jeszcze jeden mecz. Rywalizacja zaczyna się od zera. Aby spełnić nasz cel minimum, musimy wygrać jeszcze jeden raz.

Klaudia Niedźwiedzka (zawodniczka Wisły CanPack): – Jestem dumna z zespołu. W ostatnim meczu ze Ślęzą nie pokazałyśmy się z dobrej strony, natomiast dzisiaj byłyśmy odmienionym zespołem. Ale tak, jak powiedział trener – rywalizacja zaczyna się od zera, w niedzielę walczymy od nowa o brąz.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy): – Gratuluję zespołowi Wisły, gratuluję trenerowi Szewczykowi. To był bardzo dobry mecz w ich wykonaniu. Wygrał zespół, który miał dużo większą energię od początku spotkania w każdym elemencie, czy to w ataku, czy w obronie. My tak naprawdę pierwszą połowę przeczłapaliśmy. Chciałbym wiedzieć, skąd to się bierze. Jako trener powinien wiedzieć, ale w ciągu ostatnich siedmiu dni to jest czwarty mecz, w którym my przegrywamy medal. Mieliśmy trzy szanse z Artego, teraz straciliśmy pierwszą szansę z Wisłą. Nie wiem, czy nie wytrzymujemy ciśnienia, bo to nie jest tak, że zapomnieliśmy, jak się gra w koszykówkę. W tej chwili to jest kwestia głowy, kwestia mentalności. Wszystko rozstrzygnie się w jednym meczu. Ale żeby rozstrzygnęło się na naszą korzyść, musimy chcieć to zrobić. To jest najważniejszy aspekt spotkania, które odbędzie się za dwa dni.

Kourtney Treffers (zawodniczka Ślęzy): – Po pierwsze – gratulacje dla rywalek. Zagrały przeciwko nam twarde spotkanie. Popełniłyśmy mnóstwo błędów. Błędów, które napędzały Wisłę. Grałyśmy bez energii. Nie grałyśmy swojej gry. Prowadziłyśmy 1-0 i dziś powinien być nasz mecz, a przegrałyśmy go. Musimy nadal myśleć pozytywnie jako zespół. Musimy być razem w następnym spotkaniu, bo to będzie nasz ostatni mecz.