Kolejne zwycięstwo, tym razem w Sosnowcu

Ósme zwycięstwo w polskiej ekstraklasie odniosły koszykarki Ślęzy. Wrocławianki pokonały na wyjeździe JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 81:76 i umocniły swoją pozycję w czołówce tabeli. Najwięcej punktów dla mistrzyń Polski zdobyła Marissa Kastanek (19).

To był trudny mecz dla Ślęzy. Wrocławianki odczuwały nie tylko zmęczenie po czwartkowym meczu Pucharu Europy w Stambule, ale także trudy długiej podróży z Turcji. JAS-FBG przystąpił zaś do niedzielnego spotkania z dużą determinacją i nową środkową Agnieszką Fikiel. Sosnowiczanki miały też w swoi składzie dwie świetnie dysponowane Amerykanki – Naketię Swanier i Robyn Parks.

To te zawodniczki od samego początku nadawały ton grze miejscowych. Przez wiele minut mecz był bardzo wyrównany. Dość powiedzieć, że prowadzenie zmieniało się aż 22 razy. W pierwszej kwarcie JAS-FBG Zagłębie miało nawet cztery punkty przewagi (16:12).

Po stronie wrocławskiej jak zwykle tempo akcji nakręcała Sharnee Zoll-Norman. Pod koszem aktywna była Tijana Ajduković. Sporo krzywdy rywalkom wyrządziła też Kourtney Treffers, która trafiała i spod samej obręczy, i z dystansu. Punkty zdobywała Marissa Kastanek, swoje dorzuciły rezerwowe – Janis Ndiba, Sonia Ursu, czy Zuzanna Sklepowicz.

Po zmianie stron Ślęza wrzuciła wyższy bieg. Lepsza obrona napędzała atak, a efekty było widać na tablicy. Wrocławianki zaliczyły fragmenty gry 14:0 i odskoczyły na bezpieczną przewagę. Na tym jednak nie koniec emocji, bo w ostatniej części gry sosnowiczanki wzięły się do odrabiania strat. Przewagę wrocławianek w największym stopniu niwelowały oczywiście Naketia Swanier i Robyn Parks.

Na trzy minuty przed końcem było tylko 76:72 dla Ślęzy, a trener Arkadiusz wziął przerwę na żądanie. Po niej pięć punktów zdobyła Marissa Kastanek i wrocławianki znów uzyskały w miarę bezpieczną przewagę, której już nie roztrwoniły.

Kolejne spotkanie Ślęzy już w czwartek. W zaległym meczu ekstraklasy mistrzynie Polski podejmą w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Początek o godz. 18:30.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Ślęza Wrocław 76:81 (20:22, 17:13, 15:30, 24:16)
JAS-FBG Zagłębie: Naketia Swanier 23 (3), Robyn Parks 23 (4), Egle Siksniute 11, Agnieszka Fikiel 9, Stephany Skrba 4, Michaela Stara 4, Marta Urbaniak 2, Lana Pacovski, Marta Dobrowolska.
Ślęza: Marissa Kastanek 19 (3), Sharnee Zoll-Norman 14, Kourtney Treffers 14 (1), Agnieszka Kaczmarczyk 11, Tijana Ajduković 10, Janis Ndiba 6, Zuzanna Sklepowicz 3 (1), Tana Perez 2, Klaudia Sosnowska, Karina Szybała.