Karina Szybała koszykarką Ślęzy Wrocław

Karina Szybała, dotychczas zawodniczka Artego Bydgoszcz, w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować barwy Ślęzy Wrocław. Z drużyną mistrzyń Polski związała się jednorocznym kontraktem.

Dla Szybały (24 lata, 180 cm wzrostu) to będzie pierwszy sezon, który spędzi poza rodzinną Bydgoszczą i poza tamtejszym zespołem Artego. W ekstraklasie debiutowała mając 17 lat, w sumie rozegrała ponad 100 meczów w barwach drużyny z Kujaw. Zdobyła cztery medale mistrzostw Polski seniorek (dwa srebrne i dwa brązowe). Występowała także w pierwszoligowych rezerwach, gdzie była jedną z najlepiej punktujących.

– Nie ukrywam, że ciężko było podjąć decyzję o opuszczeniu Bydgoszczy. Jednak przejście do Ślęzy to dla mnie krok naprzód w karierze – powiedziała Szybała.

W poprzednim sezonie na parkietach ekstraklasy spędzała na boisku średnio ponad 11 minut na mecz, zdobywała przeszło dwa punkty, za trzy trafiała ze skutecznością 42 procent (8/19). W przeszłości reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy do lat 18 (6. miejsce na turnieju w Rumunii) oraz do lat 20 (12. miejsce na turnieju w Turcji).

– Wybrałem Karinę do zespołu, bo wpasowuje się w koncepcję naszej gry obronnej. Wobec tego, że nie będziemy mieć drużyny rezerw w pierwszej lidze, musimy mieć szerzy skład. Mam nadzieję, że Karina wykorzysta swoją szansę – stwierdził Arkadiusz Rusin, trener mistrzyń Polski.

– Liczę, że będziemy walczyć o jak najwyższe cele, a ja dołożę swoja cegiełkę do tego wszystkiego – stwierdziła z kolei Szybała. – Udowodnię, że na boisku jestem walczakiem. Pod okiem nowego trenera mogę się jeszcze rozwinąć i zbierać kolejne doświadczenia – dodała nowa zawodniczka Ślęzy. W drużynie mistrzyń Polski będzie występowała z numerem 25.

Szybała i inne polskie zawodniczki Ślęzy przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 1 sierpnnia.

Karina Szybała
ur.
25 czerwca 1993
wzrost: 180 cm
pozycja: rzucająca/niska skrzydłowa
przebieg kariery:
do 2017 – Artego Bydgoszcz
2017/2018 – Ślęza Wrocław

Zdjęcie Kariny Szybały pochodzi z serwisu FIBA Europe Photo Database, a jego autorem jest Viktor Rebay.