,

Informacja dot. artykułu w Gazecie Wyborczej

Artykuł „Firma miliardera partnerem mistrzyń Polski w koszykówce. Daje… tysiąc złotych miesięcznie” z dnia 17 października 2017 roku uderza w dobre imię 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław oraz firmę Idea Leasing S. A., wobec czego nie możemy przejść obojętnie.

Doceniamy każdą firmę, która z nami współpracuje, niezależnie od poziomu zaangażowania finansowego. Kapitał finansowy Ślęzy buduje kilkadziesiąt firm, od spółek akcyjnych po mniejsze, często jednoosobowe przedsiębiorstwa. Cieszymy się, że wśród nich jest tak poważna spółka jak Idea Leasing. Zrobimy wszystko, by nasza współpraca układała się wzorowo.

Artykuł taki, jak ten z 17 października br. redaktora Artura Brzozowskiego, z pewnością nie ułatwia pracy nad rozwojem klubu, który w zdecydowanej większości finansowany jest z środków prywatnych firm. Jesteśmy oburzeni, że wykorzystuje się takie tytuły jak we wspomnianym artykule w kontekście ważnego wydarzenia dla całej naszej społeczności klubowej.

Oferta biznesowa Ślęzy jest transparentna i uczciwa. Co więcej, nie ujawniamy szczegółów umów naszego klubu z Partnerami i Sponsorami. Bardzo często współpracujemy barterowo.

Jesteśmy rozczarowani, że nasz codzienny wysiłek o jak najlepsze relacje ze środowiskiem biznesowym jest w taki sposób niweczony.

Liczymy jednocześnie, że Ślęza nadal będzie dla wrocławskich (i nie tylko) firm atrakcyjnym produktem, wartym wykorzystania w swojej komunikacji marketingowej.

Naszą ideą jest, aby klub budowany był przez jak największą liczbę przedsiębiorstw. Dzięki temu będzie mieć mocniejsze, bezpieczniejsze fundamenty. Dlatego jeszcze raz wyraźnie podkreślamy swój sprzeciw wobec tego typu tytułów prasowych będących manipulacją faktów, jednocześnie dziękując firmie Idea Leasing za zaufanie.

 

Prezes Zarządu
1KS Ślęza Wrocław
Katarzyna Ziobro-Franczak