„To było zasłużone zwycięstwo Energi Toruń”

Oto, co po meczu Energa Toruń – Ślęza Wrocław powiedzieli przedstawiciele obu drużyn.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy): – To było jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Energi Toruń. Gratulacje dla zespołu i trenera Algirdasa Paulauskasa. Kolejny mecz zagraliśmy tak, że w jednej kwarcie straciliśmy tyle punktów, ile w całej drugiej połowie. To są nasze mankamenty w defensywie. Komentarzem statystycznym jest eval obu zespołów – Energa wygrała tę kategorię aż 92:45. Ciężko mi polemizować z tym, czy mogliśmy nawiązać walkę, czy nie. Moich pięć zawodniczek obwodowych w 84 minuty zdobyło dziewięć punktów. Sama Alexis Hornbuckle zdobyła 21 punktów w 36 minut. To najlepszy komentarz do postawy moich zawodniczek.

Karina Szybała (zawodniczka Ślęzy): – Gratulacje dla Energi. Od kilku spotkań nie możemy się przełamać, nasza gra nie zachwyca i mamy nad czym pracować. Mam nadzieję, że po przerwie wrócimy silniejsze i zaczniemy grać tak jak tego chcemy.

Algirdas Paulauskas (trener Energi): – Cieszy zwycięstwo. To był świetny mecz dla kibiców. Zadanie ułatwiło nam to, że nie było Marissy Kastanek. Trener narzekał, że jego obwodowe koszykarki rzuciły mało punktów. Ona sama rzuciłaby 20 oczek, inne zawodniczki miałyby też więcej miejsca do rzucania. Wiem jak to jest grać bez jednej z liderek. Ważna jest wygrana, a nasza gra wygląda coraz lepiej w obronie i ataku. Dziękuję bardzo kibicom, oni byli wspaniali.

Alexis Hornbuckle (zawodniczka Energi): – To był mecz pełen walki. Ślęza to zespół grający bardzo agresywnie i byłyśmy na to gotowe. Grałyśmy bardzo dobrze w obronie jako zespół. Mądrze wymuszałyśmy straty rywalek. Fajnie jest udać się na przerwę ze zwycięstwem.