Wysokie zwycięstwo w Łodzi. Już myślimy o Enerdze

Koszykarki Ślęzy odniosły drugie zwycięstwo w nowym sezonie Basket Ligi Kobiet. Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe bez większych problemów Widzewa Łódź 67:40. Kolejne spotkanie wrocławianek już w niedzielę. Przed własną publicznością podejmą Energę Toruń (godz. 17:00, hala AWF-u przy Stadionie Olimpijskim).

To był drugi mecz Ślęzy i drugie wysokie zwycięstwo w sezonie. Trzeba jednak pamiętać, że i PGE MKK Siedlce, i Widzew Łódź do ligowych potentatów nie należą. Wrocławianki dwa razy wykonały swoje zadanie, ale trudno też wyciągać daleko idące wnioski. Czas weryfikacji dopiero nadejdzie.

Środowe spotkanie w Łodzi Ślęza zaczęła mocno i zdecydowanie. Po pierwszej kwarcie wrocławianki prowadziły aż 21:9, nie mając większych problemów ze zdobywaniem punktów. Liderką zespołu była Sharnee Zoll-Norman, która panowała nad tempem akcji i zaliczyła sporo asysty.

Trener Arkadiusz Rusin znów szeroko rotował składem, ale w drugiej kwarcie jego zespół spotkał zastój. Łodzianki podjęły wyrównaną walkę i były w stanie odrobić straty do zaledwie sześć oczek. Na przerwę Ślęza schodziła z 10-punktowym prowadzeniem.

Gdy w trzeciej kwarcie wrocławianki znów zwarły szyki, natychmiast powiększyły swoje prowadzenie. Dobra obrona otwierała szybki atak i w efekcie po 30 minutach było już 53:30 dla mistrzyń Polski. W czwartej odsłonie przewaga urosła nawet do 30 oczek, by ostatecznie zatrzymać się na 27.

W piątek we wrocławskim zespole zobaczyliśmy wszystkie 12 zawodniczek. Najwięcej minut na parkiecie spędziły Karina Szybała i Tijana Ajduković (23 minuty).

W niedzielę Ślęza zmierzy się przed własną publicznością z Energą Toruń. Początek meczu o godz. 17:00 w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim. Bilety w cenie 15 i 7 złotych można kupować w serwisie www.biletin.pl.

Widzew Łódź – Ślęza Wrocław 40:67 (9:21, 13:11, 8:21, 10:14)
Widzew: Klaudia Gertchen 10 (2), Darya Zavidna 9 (2), Brandi Harvey-Carr 9, Julia Drop 6, Roksana Schmidt 4, Wiktoria Zapart 2, Adriana Kopciuch, Anna Kudelska, Wiktoria Stępień.
Ślęza: Agnieszka Kaczmarczyk 15 (1), Tijana Ajduković 15, Marissa Kastanek 11 (1), Tania Perez 8 (1), Sharnee Zoll-Norman 5, Janis Ndiba 5, Karina Szybała 4, Klaudia Sosnowska 2, Sonia Ursu 2, Zuzanna Sklepowicz, Sywia Siemienas, Kourtney Treffers.