Przegrana z Artego. Puchar Polski nie dla nas

Koszykarki Ślęzy już po pierwszym meczu zakończyły swój udział w turnieju finałowym Pucharu Polski w Gdyni. Wrocławianki przegrały z Artego Bydgoszcz 80:93. W tym sezonie pozostała już im tylko walka o obronę mistrzostwa Polski.

To był jeden z najgorszych meczów Ślęzy w tym sezonie. Artego zdominowało to spotkanie od samego początku i zasłużenie awansowało do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z CCC Polkowice. Głównym powodem porażki wrocławianek była słaba postawa w defensywie, o czym świadczy bardzo duża liczba punktów zdobytych przez rywalki.

Artego z łatwością znajdowało drogę pod sam kosz, a do tego wykorzystywało otwarte pozycje na dystansie. Mecz zaczął się od prowadzenia bydgoszczanek 9:0, a Ślęza pierwsze punkty z gry zdobyła dopiero po 6,5 min. Rywalki już wtedy miały wysoką przewagę. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona aż 18 punktów (31:13).

Bydgoszczanki wypracowały sobie nie tylko wysoką przewagę. Złapały też swobodę grania. W drugiej i trzeciej kwarcie nadal trafiały z bardzo dobrą skutecznością. W pewnym momencie prowadziły nawet 70:43. Ślęza nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki.

Coś pozytywnego o grze wrocławianek można było powiedzieć dopiero w czwartej kwarcie. Wtedy to kilka udanych akcji w obronie i ataku pozwoliło Ślęzie zmniejszyć straty. O pokonaniu Artego nie było jednak mowy.

Po odpadnięciu z Pucharu Europy i Pucharu Polski koszykarki z Wrocławia mogą się skupić już tylko na Energa Basket Lidze. Kolejny mecz w tych rozgrywkach Ślęza rozegra 28 stycznia o godz. 16:00. Wtedy to przed własną publicznością zmierzy się z Widzewem Łódź.

Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz 80:93 (13:31, 25:27, 17:23, 25:12)
Ślęza: Agnieszka Kaczmarczyk 21 (2), Kourtney Treffers 15 (1), Sonia Ursu 12 (2), Marissa Kastanek 11 (3), Sharnee Zoll-Norman 8, Klaudia Sosnowska 7 (1), Zuzanna Sklepowicz 2, Tijana Ajduković 2, Janis Ndiba 2, Karina Szybała.
Artego: Dragana Stanković 17, Jennifer O’Neill 15, Julie McBride 14 (2), Denesha Stallworth 13, Julia Adamowicz 13 (2), Elżbieta Międzik 9 (3), Agnieszka Szott-Hejmej 8 (2), Justyna Żurowska-Cegielska 4.

Turniej finałowy Pucharu Polski w Gdyni (19-21 stycznia)