Już w środę kolejny mecz. Gramy z Zagłębiem

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec będzie kolejnym przeciwnikiem koszykarek Ślęzy w Energa Basket Lidze Kobiet. Spotkanie odbędzie się w środę 28 lutego o godz. 18:00 w hali wrocławskiej AWF przy Stadionie Olimpijskim. Transmisję przeprowadzi telewizja Echo24.

Początkowo ten mecz był zaplanowany na 21 marca, jednak ze względu na niedostępność hali Ślęza poprosiła o przełożenie go na najbliższą środę. Tym samym będzie to czwarte spotkanie wrocławianek w ciągu ostatnich dziesięciu dni. Mistrzynie Polski liczą na kolejne zwycięstwo, które umocni ich pozycję w czołówce tabeli

Ślęza przystąpi do spotkania bez Sonii Ursu, która na początku tygodnia rozwiązała kontrakt z klubem za porozumieniem stron. Jej odejście z Wrocławia związane jest z wcześniejszym zatrudnieniem Eliny Dikeoulakou. Ta w dwóch pierwszych meczach w nowych barwach potwierdziła, że jest wzmocnieniem zespołu. Z Łotyszką w składzie Sonia Ursu nie mogła liczyć na dużą liczbę minut na boisku.

W ostatnich dniach nastroje we wrocławskiej drużynie poprawiło zwycięstwo nad Basketem 90 Gdynia (87:83). Zwłaszcza w pierwszej kwarcie ślęzanki zaprezentowały szybki i efektowny styl gry, który pozwolił im zbudować wysoką przewagę. W środę mistrzynie Polski będą chciały zaprezentować się jeszcze lepiej i odnieść bardziej przekonujące zwycięstwo.

JAS-FBG Zagłębie wygrało dotychczas tylko cztery mecze i nie ma już szans na awans do play-offów. Wyniki nie do końca satysfakcjonowały działaczy klubu, stąd też w trakcie rozgrywek dokonano zmiany trenera – Mirosława Orczyka zastąpił Leszek Marzec.

Największy wpływ na grę sosnowiczanek mają Amerykanki Naketia Swanier i Robyn Parks. Ważnymi ogniwami JAS-FBG Zagłębia są także Litwinka Egle Siksniute, Czeszka Michaela Stara czy Agnieszka Fikiel.

Początek spotkania Ślęza – JAS-FBG Zagłębie w środę 28 lutego o godz. 18:00 w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim. Bilety (15 i 7 zł) można kupować w przedsprzedaży w serwisie www.biletin.pl do godz. 23:59 we wtorek. Wejściówki będą dostępne także w kasie hali bezpośrednio przed spotkaniem.

Starcie Ślęzy z Basketem 90 będzie transmitować Echo24, które można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej na kanale 24; w ogólnopolskiej ofercie telewizji kablowych: Vectra, Netia, AVIOS/Korbank, SGT/Jambox, na Dolnym Śląsku w UPC, we Wrocławiu w: Multimedia Polska, Kozanów, Moico oraz w Oławskiej Sieć Kablowa; a także w bezpłatnej aplikacji mobilnej Echo24. Poza tym Echo24 można bez przerwy oglądać na żywo w internecie na stronie www.echo24.tv/live. Transmisja z meczu będzie dostępna także na Facebooku Echo24.