„To dla nas bardzo cenne zwycięstwo”

Prezentujemy wypowiedzi przedstawicieli Ślęzy Wrocław po wygranej 77:73 z CTL Zagłębiem Sosnowiec.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy): Gratulacje dla mojego zespołu. Dziewczyny pokazały dzisiaj mega charakter. Graliśmy tak naprawdę w sześć osób, mamy duże problemy z kontuzjami, ale zespół to dźwignął. W przerwie nastawiałem drużynę, że bardzo ważny będzie początek trzeciej kwarty i wyszliśmy zmotywowanie. Troszkę były problemy przeciwko obronie strefowej rywalek w drugiej połowie. Na szczęście Jasna budziła się, kiedy trzeba, pomogła zespołowi i była naszym dżokerem. W przerwie mówiłem, że musi się dorzucić, musi nam pomóc, bo w pierwszej połowie trzy zawodniczki punktowały dobrze, brakowało nam czwartej. Młode zawodniczki w drugiej połowie dodały coś od siebie, pomogły w ataku. To dla nas bardzo cenne zwycięstwo, biorąc pod uwagę kłopoty zdrowotne, jakie mamy w tej chwili.

Julia Drop (zawodniczka Ślęzy): Mogę tylko powiedzieć, że po prostu jestem zwyczajnie dumna z naszego zespołu, bo każda wzięła się w garść. Prawdopodobnie jakbyśmy zapytały siebie, jak wyglądał mecz, to połowa by nie pamiętała. Wyciągnęłyśmy to, w odpowiednich momentach rzuty wpadały. Były przestoje i lekki lęk, ale dałyśmy radę.